აღწერილობაყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ ,,ინფორმაცია გადახდებზე’’ ან დაგვიკავშირდით   სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 1420
მოკლე აღწერილობაყურადღება! აუქციონი შეწყვეტილია განმკარგავი ორგანიზაციის ოფიციალური მომართვის საფუძველზე.
საიჯაროდ წამოდგენილია ცაგერის მუნიციპალიტეტის ქალაქ ცაგერში აღმაშენებლის ქუჩაზე  მდებარე  (ს/კ89.03.23.126) მიწის ნაკვეთი (იჯარის მაქსიმალური ხანგძლივობა 2 წელი).
უძრავი ქონების მოიჯარე შეიძლება იყოს ფიზიკური პირი ან კერძო სამართლის იურიდიული პირი  ან ასეთ პირთა გაერთიანებარომლის ქონებაშიც მუნიციპალიტეტის ან საქართველოს სახელმწიფო ხელისუფლების ორგანოს მონაწილეობის წილი 25 პროცენტზე ნაკლებია.
მითითებული საწყისი თანხა წარმოადგენს 1 წლის საიჯარე ქირას
-          წლიური საიჯარო ქირის 1/12 ნაწილი მოიჯარემ უნდა გადიხადოს ყოველთვიურადყოველი თვის 30 რიცხვამდე.
-          უქციონში გამარჯვებული ვალდებულია საკუთარი სახსრებით გადაიხადოს ყველა სახის კომუნალური მომსახურების გადასახადი და დაამონტაჟოს ყველა საჭირო მრიცხველი
-           აუქციონში გამარჯვებული ვალდებულია საკუთარი სახსრებით უზრუნველყოს სარგებლობის უფლების (საიჯარო ხელშეკრულებასაჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ამონაწერში გატარება.
-          აუქციონში გამარჯვებულს არ აქვს უფლება იჯარის ხელშეკრულებით მიღებული უფლება-მოვალეობები ცაგერის მუნიციპალიტეტის მერიის თანხმობის გარეშე გადასცეს მესამე პირს.
-           მეიჯარე უფლებამოსილია შეწყვიტოს გაფორმებული იჯარის ხელშეკრულება ვადაზე ადრერაზეც 1 (ერთითვით ადრე მოიჯარეს უნდა გაეგზავნოს წერილობითი შეტყობინებაამ შემთხვევაში მოიჯარის მიერ ქონებაზე გაწეული ხარჯები არ ანაზღაურდება.
-           გამარჯვებული ვალდებულია გამარჯვებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში გააფორმოს შესაბამისი ხელშეკრულება ცაგერის მუნიციპალიტეტის მერიასთან.
-          გამარჯვებულის მიერ საიჯარო ხელშეკრულების ხელმოწერაზე უარის თქმის შემთხვევაში მას ერთმევა გამარჯვებულის სტატუსი და უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტიის/ბეს თანხა არ უბრუნდება
თუ ელექტრონული აუქციონი არ შედგა იმ მიზეზით, რომ ელექტრონულ აუქციონში რეგისტრირებული პირები, რომლებმაც აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად დადგენილი წესით გადაიხადეს ,,ბე“ ან წარადგინეს/გააქტიურეს (ელექტრონულად) უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია, არ მიიღებენ მონაწილეობას ვაჭრობაში, ელექტრონული აუქციონის მონაწილეების მიერ  აუქციონში მონაწილეობისათვის გადახდილი ,,ბე“ ან წარდგენილი/გააქტიურებული(ელექტრონულად) უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია  სრულად ირიცხება მუნიციპალიტეტის ბიუჯეტში