ინფორმაცია გამყიდველზე დასახელება: თვითმმართველი ერთეული ცაგერის მუნიციპალიტეტი მისამართი: rustaveli str#64 ტელეფონი: 971- |
ქუჩა(დასახელება/ნომერი) | აღმაშენებლის ქუჩა | ბრძანების ნომერი | ბ80. 80250663 | ქვეყანა | საქართველო | საკადასტრო კოდი | 89.03.23.126 | Rs რუკის მხარდაჭერა | - | წყალი და კანალიზაცია | - | ელექტრო მომარაგება | - | ბუნებრივი გაზი | - | გადახდის პერიოდი | 10 | ტელეფონის ნომერი | 551181939 |
მოკლე აღწერილობა | ყურადღება! აუქციონი შეწყვეტილია განმკარგავი ორგანიზაციის ოფიციალური მომართვის საფუძველზე. საიჯაროდ წამოდგენილია ცაგერის მუნიციპალიტეტის ქალაქ ცაგერში აღმაშენებლის ქუჩაზე მდებარე (ს/კ89.03.23.126) მიწის ნაკვეთი (იჯარის მაქსიმალური ხანგძლივობა 2 წელი). უძრავი ქონების მოიჯარე შეიძლება იყოს ფიზიკური პირი ან კერძო სამართლის იურიდიული პირი ან ასეთ პირთა გაერთიანება, რომლის ქონებაშიც მუნიციპალიტეტის ან საქართველოს სახელმწიფო ხელისუფლების ორგანოს მონაწილეობის წილი 25 პროცენტზე ნაკლებია. მითითებული საწყისი თანხა წარმოადგენს 1 წლის საიჯარე ქირას |
პირობა | აუქციონში მონაწილე პირებისათვის საგარანტიო თანხების დაბრუნება/ჩამოჭრის შესახებ ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ, მიმართოთ განმკარგველ ორგანიზაციას. - წლიური საიჯარო ქირის 1/12 ნაწილი მოიჯარემ უნდა გადიხადოს ყოველთვიურად, ყოველი თვის 30 რიცხვამდე. - უქციონში გამარჯვებული ვალდებულია საკუთარი სახსრებით გადაიხადოს ყველა სახის კომუნალური მომსახურების გადასახადი და დაამონტაჟოს ყველა საჭირო მრიცხველი - აუქციონში გამარჯვებული ვალდებულია საკუთარი სახსრებით უზრუნველყოს სარგებლობის უფლების (საიჯარო ხელშეკრულება) საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ამონაწერში გატარება. - აუქციონში გამარჯვებულს არ აქვს უფლება იჯარის ხელშეკრულებით მიღებული უფლება-მოვალეობები ცაგერის მუნიციპალიტეტის მერიის თანხმობის გარეშე გადასცეს მესამე პირს. - მეიჯარე უფლებამოსილია შეწყვიტოს გაფორმებული იჯარის ხელშეკრულება ვადაზე ადრე, რაზეც 1 (ერთი) თვით ადრე მოიჯარეს უნდა გაეგზავნოს წერილობითი შეტყობინება, ამ შემთხვევაში მოიჯარის მიერ ქონებაზე გაწეული ხარჯები არ ანაზღაურდება. - გამარჯვებული ვალდებულია გამარჯვებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში გააფორმოს შესაბამისი ხელშეკრულება ცაგერის მუნიციპალიტეტის მერიასთან. - გამარჯვებულის მიერ საიჯარო ხელშეკრულების ხელმოწერაზე უარის თქმის შემთხვევაში მას ერთმევა გამარჯვებულის სტატუსი და უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტიის/ბეს თანხა არ უბრუნდება თუ ელექტრონული აუქციონი არ შედგა იმ მიზეზით, რომ ელექტრონულ აუქციონში რეგისტრირებული პირები, რომლებმაც აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად დადგენილი წესით გადაიხადეს ,,ბე“ ან წარადგინეს/გააქტიურეს (ელექტრონულად) უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია, არ მიიღებენ მონაწილეობას ვაჭრობაში, ელექტრონული აუქციონის მონაწილეების მიერ აუქციონში მონაწილეობისათვის გადახდილი ,,ბე“ ან წარდგენილი/გააქტიურებული(ელექტრონულად) უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია სრულად ირიცხება მუნიციპალიტეტის ბიუჯეტში |