ტელეფონის ნომერი577371313
1. ქ.თბილისი, ჭავჭავაძის გამზირი N84ა - ბიუროს ადმინისტრაციული შენობა - 0.5 კვ.მ ფართი (ს/კ 01.14.13.004.002) - საორიენტაციო ღირებულება თვეში შეადგენს 180 ლარს;
2. ქ.თბილისი, ნოდარ ბოხუას ქ.N 23- კირიაკ ზავრიევის სამშენებლო მექანიკის, სეისმომედეგობის და საინჟინრო ექსპერტიზის ცენტრის (დეპარტამენტი) – 0.5 კვ.მ ფართი (ს/კ 01.13.01.010.077) - საორიენტაციო ღირებულება თვეში შეადგენს 150 ლარს;
3.   ქ.თბილისი, ნოდარ ბოხუას ქ.N 25- სამედიცინო ექსპერტიზის დეპარტამენტი – 0.5 კვ.მ ფართი (ს/კ 01.13.01.010.055) - საორიენტაციო ღირებულება თვეში შეადგენს 150 ლარს;
4. ქ.ბათუმი, მელიქიშვილის ქუჩა N 102 - აჭარის რეგიონული ექსპერტიზის დეპარტამენტი (ს/კ 05.26.11.001) – 0.5 კვ.მ ფართი - საორიენტაციო ღირებულება თვეში შეადგენს 140 ლარს;
5.  ქ.ქუთაისი ჭავჭავაძის ქ. N2ა - დასავლეთ საქართველოს რეგიონული ექსპერტიზის დეპარტამენტი - 0.5 კვ.მ ფართი (ს/კ 03.04.34.491) - საორიენტაციო ღირებულება თვეში შეადგენს 140 ლარს;
6.  გორის რაიონი სოფ. კარალეთი - შიდა ქართლის სამედიცინო ექსპერტიზის განყოფილება. (ს/კ 66.46.23.491.005) 0.5 კვ.მ ფართი - საორიენტაციო ღირებულება თვეში შეადგენს 100 ლარს;
ხელშკრულების გაფორმებისათვის წარმოდგენილ უნდა იქნას გამარჯვებული მონაწილის მიერ თითოეული მისამართის საიჯარო ქირის განფასება, რომელიც ნაკლები არ უნდა იყოს განცხადებაში მითითებულ საიჯარო ქირის საორიენტაციო ღირებულებაზე
Ø  ღნიშნული ფართები იჯარის წესით გაიცემა მასზე სწრაფი გადახდის აპარატების განთავსების მიზნით. დაუშვებელია მოიჯარის მიერ აღნიშნული ფართების სხვა დანიშნულებით გამოყენება;
Ø  აუქციონში გამარჯვებული პირი ვალდებულია უზრუნველყოს ბიუროს მიერ გაწეული მომსახურებების საფასურის გადახდის სისტემის აწყობა (ბილინგი);
Ø  საწყისი თანხა წარმოადგენს ყოველთვიურად გადასახდელ საიჯარო გადასახადს, რომელიც დაზუსტდება აუქციონის დასრულებისას დაფიქსირებული საბოლოო ფასის შესაბამისად (აღნიშნული გადასახადის დაფარვის ვადა და პირობები შეთანხმდება ხელშეკრულების დადების ეტაპზე);
Ø  აუქციონში გამარჯვებული პირი ვალდებულია დაფაროს საიჯარო ხელშეკრულების საჯარო რეესტრში რეგისტრაციის ხარჯები;
Ø  იჯარის წესით ქონება გაიცემა ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2 წლის ვადით.
Ø  მოიჯარე პასუხს აგებს აპარატის გამართულ მუშაობაზე;
Ø  სწრაფი გადახდის აპარატით, ბიუროს სერვისების გადახდისათვის შესრულებულ თითოეულ ტრანზაქციაზე საკომისიო უნდა შეადგენდეს მაქსიმუმ 1 (ერთი) ლარს.
Ø  სწრაფი გადახდის აპარატის ფუნქციონირებასთან დაკავშირებული ნებისმიერი პრობლემის/ხარვეზის დადგენის შემთხვევაში, მოიჯარემ შეტყობინებიდან უმოკლეს ვადაში (მაგრამ არაუგვიანეს 24 საათისა) უნდა მოახდინოს რეაგირება.
Ø  სხვა პირობები შეთანხმდება მხარეებს შორის ხელშეკრულების დადების ეტაპზე, საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად.
Ø  სწრაფი გადახდის აპარატის ტექნიკური მახასიათებლები:
Ø  პარატი უნდა წარმოადგენდეს მაღალი ინტენსივობის მოხმარების იატაკზე დასადგამ კონსოლური ტიპის აპარატს;
Ø  აპარატს უნდა გააჩნდეს როგორც ქაღალდის, ასევე ხურდა ფულის მიღების ფუნქცია;
Ø  აპარატი უნდა იძლეოდეს ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს მიერ მომსახურების გაწევის გადახდის დამადასტურებელ ქვითარს, რომელზეც მოცემული იქნება შემდეგი სახის ინფორმაცია:
·         დილერი :
·         ტერმინალის № :
·         მისამართი :
·         გადახდის ქვითრის № :
·         გადახდის თარიღი :
·         გადამხდელის ან გამოსაკვლევ პირის პ/ნ :
·         სერვისი : (შესაბამისი ექსპერტიზის სახეობა ან დოკუმენტის ნომერი რაზეც ხორციელდება გადახდა)
·         მიმღები :
·         მიღებული თანხა :
·         ჩარიცხული თანხა :
·         საკომისიო :
·         საკონტაქტო ინფორმაცია :
577 37 13 13- პაპუნა აბულაძე - ეკონომიკური დეპარტამენტის ლოჯისტიკის სამმართველოს უფროსი.
აუქციონში მონაწილეობის მსურველებს უფლება აქვთ საკონტაქტო პირთან შეთანხმებულ დროს მობრძანდნენ და ადგილზე გაეცნონ იჯარის წესით გასაცემ ქონებასა და პირობებს.
იმ შემთხვევაში, თუ აუქციონში გამარჯვებული პირი უარს განაცხადებს ხელშეკრულების გაფორმებაზე ან არ გაითავლისწინებს აუქციონში მონაწილეობის პირობებს (ვერ დააკმაყოფილებს მათ) - ბიურო იტოვებს უფლებამოსილებას არ დაუბრუნოს მას წინასწარ გადახდილი საგარანტიო თანხა. წინასწარ გადახდილი საგარანტიო თანხა, ასევე არ დაუბრუნდება გამარჯვებული პირს, მის მიერ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების როგორც მთლიანი ასევე ნაწილობრივ შეუსრულებლობის შემთხვევაში.
წლის განმავლობაში, მხოლოდ ბიუროს სერვისებით სარგებლობისათვის, ხორციელდება დაახლოებით 40 000 ტრანზაქცია.
მოკლე აღწერილობასსიპ ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო ქ. თბილისსა და რეგიონებში არსებულ ხუთ ობიექტზე არასაცხოვრებელი ფართების იჯარის წესით გასხვისებას, აღნიშნულ ფართებზე სწრაფი გადახდის აპარატის განთავსების მიზნით.