ყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ ,,ინფორმაცია გადახდებზე’’ ან დაგვიკავშირდით   სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 2 601–601
აუქციონში მონაწილე პირებისათვის საგარანტიო თანხების დაბრუნება/ჩამოჭრის შესახებ ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ, მიმართოთ განმკარგველ ორგანიზაციას.
თუ ელექტრონული აუქციონი არ შედგა იმ მიზეზითრომ ელექტრონულ აუქციონში რეგისტრირებულიპირებირომლებმაც აუქციონში მონაწილეობის მისაღებადდადგენილი წესითგადაიხადეს „ბე“ ანწარადგინეს/გააქტიურეს (ელექტრონულადუპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტიაარ მიიღებენმონაწილეობას ვაჭრობაშიელექტრონული აუქციონის მონაწილეების მიერ აუქციონში მონაწილეობისათვისგადახდილი „ბე“ ან წარდგენილი/გააქტიურებული (ელექტრონულადუპირობო და გამოუხმობი საბანკოგარანტია სრულად ირიცხება მუნიციპალიტეტის ბიუჯეტში.
მოკლე აღწერილობამიწის ნაკვეთი მდებარეობს კურსების თემში(გელათის დასახლებაში) ყოფილი ტრანსფორმატორების ქარხნის ადმინ. შენობის გვერდით.
„ტერიტორიის მოწესრიგება და 50 000 ლარის ინვესტიციის განხორციელება 18 თვის განმავლობაში“.
საპრივატიზაციო მიწის ნაკვეთი ექცევა "გელათის მონასტრის ვიზუალური დაცვის არეალის გაფართოების შესახებ"საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის მინისტრის 2014 წლის 09 იანვრის N03/5 ბრძანების დანართით განსაზღვრული, მსოფლიო მემკვიდრეობის ობიექტების ნუსხაში შეტანილი გელათის მონასტრის ვიზუალური დაცვის არეალში.  შესაბამისად მასზე ვრცელდება "კულტურული მემკვიდრეობის შესახებ" საქართველოს კანონით დადგენილი მოთხოვნები.