აღწერილობაყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ ,,ინფორმაცია გადახდებზე’’ ან დაგვიკავშირდით   სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 2 601–601
აუქციონში მონაწილე პირებისათვის საგარანტიო თანხების დაბრუნება/ჩამოჭრის შესახებ ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ, მიმართოთ განმკარგველ ორგანიზაციას
საწყის თანხაში იგულისხმება პირველი წლის საიჯარო  ქირა
1.      იჯარის ვადა განისაზღვროს  ხელშეკრულების გაფორმების დღიდან   2027 წლის 31 დეკემბერი.               2.       აუქციონში გამარჯვებული ვალდებულია,  აუქციონის დასრულების დღიდან 10  კალენდარული ღის ვადაში სარგებლობის ხელშეკრულების გასაფორმებლად მიმართოს ნინოწმიდის მუნიციპალიტეტის აღმასრულებელ ორგანოს, წინააღმდეგ შემთხვევაში აუქციონის შედეგები გაუქმდება და გამარჯვებულს არ დაუბრუნდება მის მიერ გადახდილი ბე/საბანკო გარანტიის თანხა;          3.გამარჯვებულ პირს არა აქვს უფლება გამოყენებისას შეიცვალოს მიწის კატეგორია,  აქვს უფლება  გამოიყენოს იჯარის ობიექტი მხოლოდ ხელშეკრულებით გათვალისწინებული დანიშნულების შესაბამისად.   4.      მოიჯარეს წარმოეშობა ვალდებულება, ხელშეკრულების ვადის გასვლიდან  5 სამუშაო დღის ვადაში გაანთავისუფლოს ტერიტორია. 5.      გამარჯვებულ პირი ვალდებულია აუქციონის დასრულებიდან  (10 კალენდარული  დღის ვადაში) მოახდინოს პირველი წლის საიჯარო ქირის სრულად დაფარვა.                                                                                                   6.      გამარჯვებული პირი ვალდებულია  ყოველწლიური საიჯარო ქირა გადაიხადოს ყოველი წლის 01 ნოემბრამდე, გარდა პირველი წლისა, რომელიც ხელშეკრულების გაფორმების მომენტისათვის იქნება გადახდილი.საგარანტიო თანხა, ბე ითვლება ბოლო წლის საიჯარო ქირად.  ხოლო   მიწის გადასახადის ყოველწლიური გადასახადი (რომელიც დადგენილი იქნება საკრებულოს განკარგულებით)  გადაიხადოს ყოველი წლის 15 ნოემბრამდე.  ნებისმიერი შეკითხვების შემთხვევაში აუქციონის მონაწილე პირს შეუძლია მიმართოს ნინოწმინდს მუნიციპალიტეტის მერიის ეკონომიკისა და ქონების მართვის სამსახურს ტელ 591918998. საიათ მკოიან, 599999874 - კარინე გრიგორიან                                                                                     7. აუქციონზე გამარჯვების დამადასტურებელი ოქმის საფუძველზე  აუქციონის დასრულებიდან 10  კალენდარული დღის ვადაში უნდა გაფორმდეს ქონების მმართველსა (ნინოწმინდის მუნიციპლიტეტს)   და აუქციონზე გამარჯვებული პირს შორის წერილობითი ხელშეკრულება. აუქციონზე გამარჯვებულს ხელშეკრულების ხელმოწერაზე უარის თქმა ართმევს აუქციონზე გამარჯვებულის სტატუსს და გადახდილი ბე/უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია არ დაუბრუნდება.                                                                                                  8. გამარჯვებული პირი ვალდებულია ასევე გადაიხადოს ხელშეკრულების გაფორმების შემდგომ მერიის მიერ წერილის რეესტრში გაგზავნის შემდეგ საჯარო რეესტრის ეროვნულ სააგენტოში გადასახდელი თანხა, რომელიც დღეის მდგომარეობით 157,00 ლარს შეადგენს.