ვაჭრობის ბიჯი : 165 GEL |
ინფორმაცია გამყიდველზე დასახელება: სსიპ თვითმმართველი თემი ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტი. მისამართი: ნინოწმინდის რაიონი / პუშკინის ქ 43 ტელეფონი: 971-591918998 |
ბუნებრივი გაზი | - | ქალაქი | ნინოწმინდა | კვადრატულობა(მ²) | 3000013 | წყალი და კანალიზაცია | - | ელექტრო მომარაგება | - | ქვეყანა | საქართველო | ქუჩა(დასახელება/ნომერი) | აბულ სამსარის მასივი | რაოდენობა | 3000013 | საქმის ნომერი | 140325 | ბრძანების ნომერი | ბ122. 1222507355 | მიწის ფართობი(მ²) | 3000013 | საკადასტრო კოდი | 65.01.31.025 | Rs რუკის მხარდაჭერა | - | გადახდის პერიოდი | 10 | შეფასების თანხა | 16500 | სარგებლობაში გადაცემის ვადა | 3 | საბანკო გარანტიის დღეების რაოდენობა | 245 | ამონაწერი საჯარო რეესტრიდან | 65.01.31.025 | ზომის ერთეული | კვადრატული მეტრი | ფასი ფასდაკლებამდე | 16500 | ტელეფონის ნომერი | 591918998, 599999874 |
აღწერილობა | ყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ ,,ინფორმაცია გადახდებზე’’ ან დაგვიკავშირდით სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 2 601–601 ყურადღება! თუ აუქციონი არ შედგა იმ მიზეზით, რომ აუქციონში რეგისტრირებული პირები(რომლებმაც გადაიხადეს ბე ან/და წარმოადგინეს უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია) არ მიიღებენ მონაწილეობას სააუქციონო ვაჭრობაში, აუქციონის მონაწილეების მიერ წარდგენილი უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტიის/ბეს თანხა სრულად ირიცხება შესაბამის ბიუჯეტში. |
მოკლე აღწერილობა | აუქციონში მონაწილე პირებისათვის საგარანტიო თანხების დაბრუნება/ჩამოჭრის შესახებ ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ, მიმართოთ განმკარგველ ორგანიზაციას. ყურადღება! თუ აუქციონი არ შედგა იმ მიზეზით, რომ აუქციონში რეგისტრირებული პირები(რომლებმაც გადაიხადეს ბე ან/და წარმოადგინეს უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია) არ მიიღებენ მონაწილეობას სააუქციონო ვაჭრობაში, აუქციონის მონაწილეების მიერ წარდგენილი უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტიის/ბეს თანხა სრულად ირიცხება შესაბამის ბიუჯეტში. |
პირობა | აუქციონის საწყის ფასში იგულისხმება მარტო ერთი წლის გადასახდელი საიჯარო ქირა. 1. იჯარის ვადა განისაზღვროს ხელშეკრულების გაფორმების დღიდან 2027 წლის 31 დეკემბერი. 2. აუქციონში გამარჯვებული ვალდებულია, აუქციონის დასრულების დღიდან 10 კალენდარული ღის ვადაში სარგებლობის ხელშეკრულების გასაფორმებლად მიმართოს ნინოწმიდის მუნიციპალიტეტის აღმასრულებელ ორგანოს, წინააღმდეგ შემთხვევაში აუქციონის შედეგები გაუქმდება და გამარჯვებულს არ დაუბრუნდება მის მიერ გადახდილი ბე/საბანკო გარანტიის თანხა; 3.გამარჯვებულ პირს არა აქვს უფლება გამოყენებისას შეიცვალოს მიწის კატეგორია, აქვს უფლება გამოიყენოს იჯარის ობიექტი მხოლოდ ხელშეკრულებით გათვალისწინებული დანიშნულების შესაბამისად. 4. მოიჯარეს წარმოეშობა ვალდებულება, ხელშეკრულების ვადის გასვლიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში გაანთავისუფლოს ტერიტორია. 5. გამარჯვებულ პირი ვალდებულია აუქციონის დასრულებიდან (10 კალენდარული დღის ვადაში) მოახდინოს პირველი წლის საიჯარო ქირის სრულად დაფარვა. 6. გამარჯვებული პირი ვალდებულია ყოველწლიური საიჯარო ქირა გადაიხადოს ყოველი წლის 01 ნოემბრამდე, გარდა პირველი წლისა, რომელიც ხელშეკრულების გაფორმების მომენტისათვის იქნება გადახდილი.საგარანტიო თანხა, ბე ითვლება ბოლო წლის საიჯარო ქირად. ხოლო მიწის გადასახადის ყოველწლიური გადასახადი (რომელიც დადგენილი იქნება საკრებულოს განკარგულებით) გადაიხადოს ყოველი წლის 15 ნოემბრამდე. ნებისმიერი შეკითხვების შემთხვევაში აუქციონის მონაწილე პირს შეუძლია მიმართოს ნინოწმინდს მუნიციპალიტეტის მერიის ეკონომიკისა და ქონების მართვის სამსახურს ტელ 591918998. საიათ მკოიან, 599999874 - კარინე გრიგორიან 7. აუქციონზე გამარჯვების დამადასტურებელი ოქმის საფუძველზე აუქციონის დასრულებიდან 10 კალენდარული დღის ვადაში უნდა გაფორმდეს ქონების მმართველსა (ნინოწმინდის მუნიციპლიტეტს) და აუქციონზე გამარჯვებული პირს შორის წერილობითი ხელშეკრულება. აუქციონზე გამარჯვებულს ხელშეკრულების ხელმოწერაზე უარის თქმა ართმევს აუქციონზე გამარჯვებულის სტატუსს და გადახდილი ბე/უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია არ დაუბრუნდება. 8. გამარჯვებული პირი ვალდებულია ასევე გადაიხადოს ხელშეკრულების გაფორმების შემდგომ მერიის მიერ წერილის რეესტრში გაგზავნის შემდეგ საჯარო რეესტრის ეროვნულ სააგენტოში გადასახდელი თანხა, რომელიც დღეის მდგომარეობით 157,00 ლარს შეადგენს. |