ვაჭრობის ბიჯი : 20.00 GEL |
ინფორმაცია გამყიდველზე დასახელება: მარტვილის მუნიციპალიტეტი მისამართი: მარტვილის რაიონში / თავისუფლების 10 ტელეფონი: 995- |
წონა(კგ) | 750 | ბრძანების ნომერი | 58. 5825076001 | ქვეყანა | საქართველო | ქალაქი | მარტვილი | ქუჩა(დასახელება/ნომერი) | ქ. მარტვილი თავისუფლების ქ N10 | გადახდის პერიოდი | 30 | ზომის ერთეული | წონა | ტელეფონის ნომერი | 577620182 |
პირობა | სარეალიზაციოდ წარმოდგენილი ჯართის წონა სავარაუდოდ შეადგენს 750 კგ. აქედან 50 კგ. ალუმინი, ხოლო 700 კგ შავი ლითონი. ქონების საწყისი ღირებულება 225 ლარი არის მთლიანი ქონების საწყისი ღირებულება (როგორც ალუმინის ისე შავი ლითონის) მყიდველი ვალდებულია აუქციონში გამარჯვებულად გამოვლენიდან ათი ( 10) კალენდარული დღის ვადაში საკუთარი ხარჯებით მოახდინოს ჯართის გადაწონვა მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლის თანდასწრებით, რის შემდეგაც, საჭიროების შემთხვევაში, დაკორექტირდება სარეალიზაციოდ წარმოდგენილი ქონების წონა და ჯამური ღირებულება. საოფისე სკამები აიწონება ერთიანად , რომელსაც გამოაკლდება არალითონის მასა და გამოანგარიშდება სკამების მხოლოდ ლითონის წონა აუქციონის დასრულების შემდეგ თხუტმეტი (15) კალენდარული დღის ვადაში, აუქციონში გამარჯვებულ პირსა და მუნიციპალიტეტს შორის, ფორმდება ნასყიდობის ხელშეკრულება. ქონების სრული ღირებულების გადახდა მყიდველმა უნდა უზურნველყოს, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 15 ( თხუტმეტი) კალენდარული დღის ვადაში, აწოვნის შედეგად გამოვლენილი წონის შესაბამისი პროპორციით. მყიდველი ვალდებულია ქონების აწონვა, დატვირთვა და გატანა განახორციელოს საკუთარი ხარჯებით. ამასთან, მყიდველი ვალდებული და პასუხისმგებელია შრომის და ხანძარსაწინააღმდეგო უსაფრთხოების წესების დაცვაზე. მყიდველი ვალდებულია შეძენილი ქონების გატანა განახორციელოს, შეძენილი ქონების საბოლოო ფასის სრულად გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტის წარმოდგენიდან 10 (ათი) კალენდარული დღის განმავლობაში 09:00 სთ-დან 18:00 სთ-მდე. (ათვლა იწყება სრულად გადახდის შემდგომი სამუშაო დღიდან). ქონების გატანის ვადების დარღვევის შემთხვევაში პირგასამტეხლოს ოდენობა შეადგენს - ქონების სარეალიზაციო ღირებულების 0,1%-ს, ყოველ ვადაგადაცილებულ დღეზე; საპრივატიზებო საფასურის გადაუხდელობის შემთხვევაში, პირგასამტეხლოს ოდენობა შეადგენს - გადაუხდელი თანხის 0,1%-ს, დარღვევის დღიდან ყოველ ვადაგადაცილებულ დღეზე თუ ელექტრონული აუქციონი არ შედგა იმ მიზეზით, რომ ელექტრონულ აუქციონში რეგისტრირებულიპირები, რომლებმაც აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად, დადგენილი წესით, გადაიხადეს „ბე“ ანწარადგინეს/გააქტიურეს (ელექტრონულად) უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია, არ მიიღებენ მონაწილეობას ვაჭრობაში, ელექტრონული აუქციონის მონაწილეების მიერ აუქციონში მონაწილეობისათვისგადახდილი „ბე“ ან წარდგენილი/გააქტიურებული (ელექტრონულად) უპირობო და გამოუხმობი საბანკოგარანტია სრულად ირიცხება მუნიციპალიტეტის ბიუჯეტში. აუქციონში მონაწილე პირებისათვის საგარანტიო თანხების დაბრუნება/ჩამოჭრის შესახებ ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ, მიმართოთ განმკარგველ ორგანიზაციას. |