ტელეფონის ნომერი577101650
აღწერილობასსიპ ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ ხელვაჩაურის N1 საჯარო სკოლის შენობის პირველ სართულზე არსებული 43.7კვ.მ ფართი სასკოლო ბუფეტის ფუნქციონირებისათვის
1. საწყისი თანხა შეადგენს იჯარის ფორმით ფართის სარგებლობის წლიურ საიჯარო  გადასახადს;
2. ფართი იჯარით გაიცემა1(ერთი)წლით ბუფეტის ფუნქციონირების მიზნით;
3.  საიჯარო გადასახადში შედის კომუნალური გადასახადები;
4. მოიჯარე ვალდებულია დაიცვას სანიტარულიუსაფრთხოების და ხანძარსაწინააღმდეგო ნორმები.ასევე ვალდებულია ხელი არ შეუშალოს სასწავლო პროცესის მიმდინარეობას;
მეიჯარეს უფლება აქვს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მოთხოვნის საფუძველზე, ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება თუ ირღვევა ბავშვთა უსაფრთხოებასთან  და უფლებებთან დაკავშირებული რეგულაციები.
დ) მოიჯარე ვალდებულია დაიცვას  საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 2017 წლის 5 მაისის N410 ბრძანება ’’სასკოლო კვების ორგანიზების შესახებ რეკომენდაციების დამტკიცების თაობაზე’’
მოიჯარე ვალდებულია , სასკოლო ბუფეტის ფუნქციონირებისათვის საჭირო დანადგარებით თავად აღჭუროს საიჯარო ფართი
ბაზარზე ფართით სარგებლობის ფასის ზრდის შემთხვევაში მეიჯარეს ეძლევა უფლება ყოველწლიურად შეიტანოს ცვლილება საიჯარო ქირაში დამოუკიდებელი აუდიტის (ექსპერტის) დასკვნის საფუძველზე;
სსიპ "სახელწიფო ქონების ეროვნული სააგენტო"_ს  წერილობითი მოთხოვნიდან არაუმეტეს 2(ორი) კვირის ვადაში გაუქმებულ იქნება მოიჯარესთან გაფორმებული საიჯარო ხელშეკრულება;
გამარჯვებულ პირს შეტანილი ბე ეთვლება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სარგებლობით გადაცემის საფასურის ოდენობაში საბოლოო ანგარიშწორებისას;
საიჯარო ხელშეკრულების გაფორმებასთან დაკავშირებულ ხარჯებს დაფარავს ქონების სარგებლობის უფლების მქონე პირი(მოიჯარე).