სარგებლობაში გადაცემის ვადა1 წელიტელეფონის ნომერი577929000
აღწერილობაყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ ,,ინფორმაცია გადახდებზე’’ ან დაგვიკავშირდით სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 1420
უქციონში მონაწილე პირებისათვის საგარანტიო თანხების დაბრუნება/ჩამოჭრის შესახებ ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ, მიმართოთ განმკარგველ ორგანიზაციას.
საწყისი თანხა მოიცავს 1 (ერთი) წლის გადასახადს, დღგ-ს ჩათვლით.
თუ აუქციონში გამარჯვებულ პირს აქვს ფინანსური დავალიანება სკოლის მიმართ ან/და ბოლო 1 (ერთი) წლის განმავლობაში დარღვეული აქვს სკოლასთან დადებული იჯარის ხელშეკრულება, სკოლა უფლებამოსილია უარი თქვას მასთან ან/და მასთან დაკავშირებულ პირთან (ფიზიკურ და იურიდიულ პირთან) იჯარის ხელშეკრულების დადებაზე. აღნიშნულ შემთხვევაში „ბე“-ს თანხა რჩება სკოლის ბიუჯეტში.
-   საიჯარო ქირის ყოველთვიური ანგარიშსწორება მოხდება შეთანხმებული გრაფიკის შესაბამისად, ხოლო გადაუხდელობის შემთხვევაში, სკოლა უფლებამოსილია ცალმხრივად შეწყვიტოს საიჯარო ხელშეკრულება. აღნიშნულ შემთხვევაში „ბე“-ს თანხა რჩება სკოლის ბიუჯეტში.
-    მოიჯარე ვალდებულია დაიცვას სანიტარულ-ჰიგიენური და ხანძარსაწინააღმდეგო ნორმები;
-     მოიჯარის მხრიდან ქონების დაზიანების შემთხვევაში, მოიჯარე ვალდებულია გასაიჯარებელ ფართში საკუთარი სახსრებით ჩაატაროს სარემონტო სამუშაოები;
-     სკოლა უფლებამოსილია სსიპ სახელმწიფო ქონების ეროვნული სააგენტოს წერილობითი მოთხოვნიდან არაუმეტეს 2 (ორი) კვირის ვადაში გაუქმებულ იქნება მოიჯარესთან გაფორმებული საიჯარო ხელშეკრულება;
-   ხელშეკრულება შესაძლებელია შეწყდეს ვადაზე ადრე, თუ იგი გამოწვეულია სახელმწიფო პოლიტიკით, კანონმდებლობის ცვლილებით, საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მოთხოვნით, სკოლაში სამშენებლო/სარეაბილიტაციო სამუშაოების დაწყებისა და კანონმდებლობით გათვალისწინებულ სხვა შემთხვევებში;
- მეიჯარეს უფლება აქვს საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდული სამინისტროს მოთხოვნის საფუძველზე ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება, თუ ირღვევა ბავშვთა უსაფრთხოებასთან  და უფლებებთან დაკავშირებული რეგულაციები;
-  გამარჯვებულ პირს შეტანილი ბე ეთვლება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სარგებლობაში გადაცემის საფასურის ოდენობაში საბოლოო ანგარიშსწორებისას. მოიჯარის მიერ ნაკისრი ვალდებულებების შეუსრულებლობის შედეგად, სკოლის მხრიდან ხელშეკრულების მოშლის შემთხვევაში - „ბე“-ს თანხა სრულად რჩება სკოლის ბიუჯეტში;
-  საიჯარო ხელშეკრულების გაფორმებასთან დაკავშირებულ ხარჯებს დაფარავს ქონების    სარგებლობის უფლების მიმღები (მოიჯარე).
-      ელექტრონული აუქციონის შედეგები უქმდება და გამარჯვებულის მიერ ბე“-ს თანხა სრულად ირიცხება სკოლის ბიუჯეტში, თუ ელექტრონულ აუქციონში გამარჯვებულმა ხელშეკრულების ხელმოწერაზე უარი განაცხადა;
-   სარგებლობაში გადაცემის განმახორციელებელი ორგანოს მიერ აუქციონში მონაწილეობის წესის პირობების შეცვლისას აუქციონში მონაწილეს მისი წერილობითი მიმართვის საფუძველზე უბრუნდება ბე/უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია თუ შეცვლილი წესით ან/და პირობებით აღარ სურს აუქციონში მონაწილეობა.