აღწერილობასარეალიზაციოდ წარმოდგენილია სასოფლო-სამეურნეო (საკარმიდამო) დანიშნულების მიწის ნაკვეთი და მასზე განთავსებული შენობა-ნაგებობები (1/3 წილი), მდებარე: საჩხერის მუნიციპალიტეტი, სოფელი სავანე, 23-ე ქუჩა, N 38.
შენობა N1 წარმოადგენს ორსართულიან საცხოვრებელ სახლს ფართით- 113.00 კვ.მ. (საჯარო რეესტრის ამონაწერის მიხედვით), ხოლო დაუზუსტებელი აზომვით 226.00 კვ.მ. შენობა-ნაგებობა N2 - მარანია, ფართით 20.00 კვ.მ. (საჯარო რეესტრის ამონაწერის მიხედვით) ხოლო შენობა N3 (კაპიტალური შენობა) - დამხმარე ნაგებობაა , ფართით 17.00 კვ.მ. (საჯარო რეესტრის ამონაწერის მიხედვით).
ასევე გზიდან შესასვლელში მარცხნივ განთავსებულია სამი დამხმარე დაურეგისტრირებელი ნაგებობა (სხვა და სხვა დანიშნულების), დაუზუსტებელი აზომვით- 30.00 კვ.მ; 15.00 კვ.მ. და 5.00 კვ.მ. და ერთი ლითონის დაურეგისტრირებელი სასიმინდე, რომლის ღირებულება არ არის გათვალისწინებული შეფასებაში.
საჯარო რეესტრის მონაცემით, მიწის ნაკვეთის სრული დაზუსტებული ფართობია: 2735.00 კვ.მ.
შენობა-ნაგებობის ჩამონათვალი: N1 საერთო ფართობი-113 კვ.მ. N2 საერთო ფართობი- 20 კვ.მ. N3 საერთო ფართობი- 17 კვ.მ.
რეალიზაციას ექვემდებარება უძრავი ქონების 1/3 წილი.