აღწერილობასარეალიზაციოდ წარმოდგენილია სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მქონე მიწის ნაკვეთის, დაზუსტებული ფართობით 1554,00 კვ.მ., რომელზეც განთავსებულია შენობა-ნაგებობა N1, საცხოვრებელი სახლი ფართით - 40,00 კვ.მ. (დაუზუსტებელი აზომვით) - 1/5 წილი, მდებარე: რაიონი ხარაგაული, სოფელი ბორითი. აღმასრულებლის მიერ წარმოდგენილი ოქმის თანახმად: შენობა N2-ის მოძიება ვერ მოხერხდა, სავარაუდოდ დანგრეულია ან დაშლილია. მიწის ნაკვეთზე ასევე დგას ხის პატარა სათავსო, რომლის ღირებულება შეფასების დასკვნაში არ გაითვალისწინება. მიწის ნაკვეთს აქვს შემოღობვა და განაშენიანებულია სხვადასხვა ნარგავებით. სახლში არავინ არ ცხოვრობს. მიმდინარე წლის 14 იანვარს შედგენილი ოქმის თანახმად: უძრავ ქონებაზე დგას ერთსართულიანი შენობა N1, გვერდით დგას დაურეგისტრირებელი ხის სათავსო, ხოლო შენობა N2-ის მოძიება ვერ მოხერხდა, სავარაუდოდ დანგრეულია ან დაშლილია. საჯარო რეესტრის მონცემებით, უძრავი ქონების მახასიათბელებია: ნაკვეთის საკუთრების ტიპი: თანასაკუთრება. ნაკვეთის დანიშნულება: სასოფლო-სამეურნეო. დაზუსტებული ფართობი: 1554.00 კვ.მ. შენობა-ნაგებობის ჩამონათვალი: N1 N2. რეალიზაციას ექვემდებარება 1/5 წილი.