აღწერილობაყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ ,,ინფორმაცია გადახდებზე’’ ან დაგვიკავშირდით   სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 1420
მოკლე აღწერილობაბათუმში, გრიშაშვილის ქ. N3-ში განთავსებული სახელმწიფო საკუთრებაში რიცხული ქონების (საკ.კოდი 05.30.26.041) ნაწილის, კერძოდ კი სსიპ ქ.ბათუმის N18 საჯარო სკოლის პირველ სართულზე განთავსებული 198  კვ.მ. სპორტული დარბაზის იჯარით გაცემა სპორტული წრის ფუნქციონირების მიზნით.
1.       საიჯარო  ფართი გამოყენებული უნდა იქნას სპორტული წრის ფუნქციონირების მიზნითსაიჯარო ფართში მოიჯარე მეცადინეობებს  განახორციელებს კვირაში 2 დღე, სულ 6 საათი.   მოიჯარეს საიჯარო ფართის სარგებლობის უფლება აქვს სკოლაში სასწავლო პროცესის დასრულების შემდეგ.
2.  საიჯარო ფართი გაიცემა ერთი წლის ვადით,  კომუნალური გადასახადების ჩათვლით.
3.        მოიჯარე ვალდებულია დაიცვას ეკოლოგიურისანიტარულ-ჰიგიენური და ხანძარსაწინააღმდეგო ნორმები;
4.      საიჯარო ქირის გადახდა იწარმოებს ყოველთვიურადთანაბარწილადარაუგვიანეს მომდევნო თვის 5 რიცხვისა; ან/და მხარეებს შორის მიღწეული შეთანხმების შესაბამისად.
5.      მოიჯარე ვალდებულია დაფაროს ხელშეკრულების გაფორმებასთან დაკავშირებული ხარჯებიმოიჯარეს შეტანილი ბე ჩაეთვლება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სარგებლობის საფასურის ოდენობაშისაბოლოო ანგარიშსწორებისას.
6.         მოიჯარე ვალდებულია დაიცვას  ახალი კორონავირუსის (covid-19) გავრცელების პრევენციის მიზნით სახელმწიფოს მიერ შემუშავებული რეკომენდაციები.
7.      მეიჯარე უფლებამოსილია ყოველგვარი კომპენსაციებისა და ჯარიმის გარეშე ვადამდე გააუქმოს  (ვადაზე ადრე შეწყვიტოსსაიჯარო ხელშეკრულება:
აჭარის / ფინანსთა და ეკონომიკის სამინისტროს ან/და სსიპ სახელმწიფო ქონების ეროვნული  სააგენტოს წერილობითი მოთხოვნის შემთხვევაში  (მოთხოვნიდან ორი კვირის ვადაში);
საიჯარო ქირის 2 თვის დავალიანების შემთხვევაში.