აღწერილობაყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ ,,ინფორმაცია გადახდებზე’’ ან დაგვიკავშირდით   სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 1420
მოკლე აღწერილობასსიპ ქ. ბათუმის N18 საჯარო სკოლის ძირითადი შენობის პირველ სართულზე მდებარე 31,84 კვ. სასადილო ოთახი, სკოლის ბუფეტის ფუნქციონირებისთვის.
სასკოლო კვების ორგანიზებისას გაითვალისწინოს ჯანსაღი კვების შემდეგი პრინციპები:
ა) სასკოლო კვების ორგანიზებისას მიზანშეწონილია მოყენებულ  იქნეს:
ა.ა) შემდეგი სასმელები: წყალი, ხილის წვენი, ხილის კომპოტი, კისელი, ფერმენტირებული რძის სასმელი (იოგურტი), ხილის წვენითა და დაბალცხიმიანი რძით ან იოგურტით დამზადებული სასმელები (სასურველია გამდიდრებული კალციუმით), ჩაი და კაკაო;
ა.ბ) ხილი და ბოსტნეული;
ბ) სასკოლო კვების ორგანიზებისას აკრძალულ უნდა იქნეს შემდეგი პროდუქტების გამოყენება:
ბ.ა) საღეჭი რეზინი, კანფეტები, შოკოლადი, არომატიზირებული წასახემსებლები (მაგ: ჩიფსები. ჟელიბონი და ა.შ.), გარდა თხილეულის, ხილისა და ბოსტნეულის, რომელთაც აქვთ დამატებული მარილი, შაქარი ან ცხიმი;
ბ.ბ) მაიონეზით შეზავებული პროდუქცია;
ბ.გ) სოკო, ნებისმიერი ფორმით;
ბ.დ) დაკონსერვებული პროდუქტები;
ბ.ე) კრემიანი საკონდიტრო ნაწარმი;
ბ.ვ) გაზიანი სასმელი, გარდა გაზიანი მინერალური წყლისა;
ბ.ზ) თერმულად დამუშავებული კვერცხი;
2. საწყისი ფასი ( 3000 ლარი) ჯამურად შეადგენს იჯარის ფორმით ფართით სარგებლობის  ერთი წლის საიჯარო გადასახადს;
3. ფართი იჯარით გაიცემა ერთი წლის თვით;
4.საიჯარო ქირაში არ შედის კომუნალური (ელექტროენერგია და წყალიგადასახადი; მოიჯარე ვალდებულია მოახდინოს კომუნალური მრიცხველების თავის სახელზე განმხოლოება  და კომუნალური გადასახადების დროული გადახდა.
5.მოიჯარე ვალდებულიადაიცვას ჰიგიენური და ხანძარსაწინააღმდეგო ნორმებიმისი საქმიანობით ხელი არ შეუშალოს   სასწავლო პროცესის ნორმალურ წარმართვას;
6. მოიჯარე ვალდებულია თავად აღჭურვოს საიჯარო ფართი   შესაბამისი ინვენტარითა და აღჭურვილობით; დაიცვას სახელმწიფოს მიერ დადგენილი COVID-19-ის გავრცელების პრევენციის მიზნით დადგენილი რეგულაციები.
7.აჭარის ფინანსთა და ეკონომიკის სამინიტროს წერილობითი მოთხოვნიდან არა უმეტეს 2(ორიკვირის ვადაში გაუქმებულ იქნება მოიჯარესთან გაფორმებული საიჯარო ხელშეკრულება;
8.  მეიჯარეს უფლება აქვს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ანდა აჭარის / განათლებისკულტურისა და სპორტის სამინიტროს მოთხოვნის საფუძველზე ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება თუ ირღვევა ბავშვთა უსაფრთხოებასთან  და უფლებებთან დაკავშირებული რეგულაციები;
9. გამარჯვებულ პირს შეტანილი ბე ეთვლება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სარგებლობაში გადაცემის საფასურის ოდენობაში საბოლოო ანგარიშსწორებისას;
10. თუ სახელმწიფო ქონების სარგებლობის უფლების მიღებით დაინტერესებულმა პირმა არ უზრუნველყო აუქციონის მონაწილედ დარეგისტრირებამაგრამ ამის მიუხედავად ელექტრონული აუქციონი შედგაწარდგენილი საგარანტიო თანხა უბრუნდება დაინტერესებულ პირს;
11. ელექტრონული აუქციონის შედეგები უქმდება და გამარჯვებულის მიერ წარმოდგენილი უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტიის/ბეს თანხა სრულად ირიცხება სკოლის ბიუჯეტშითუ ელექტრონულ აუქციონში გამარჯვებულმა ხელშეკრულების ხელმოწერაზე უარი განაცხადა;
12. სარგებლობაში გადაცემის განმახორციელებელი ორგანოს მიერ აუქციონში მონაწილეობის წესის პირობების შეცვლისას აუქციონში მონაწილეს მისი წერილობითი მიმართვის საფუძველზე უბრუნდება ბე/უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია თუ შეცვლილი წესით ან/და პირობებით აღარ სურს აუქციონში მონაწილეობა.