გაყიდვის ფასი : 3300.0000 GEL
ვაჭრობის ბიჯი : 300 GEL |
ინფორმაცია გამყიდველზე დასახელება: სსიპ ქალაქ ბათუმის #18 საჯარო სკოლა მისამართი: ბათუმი / გრიშაშვილის 3 ტელეფონი: 971- |
სართული | 1 | ლოჯი | - | TV | - | ცხელი წყალი | - | გათბობა | - | კვადრატულობა(მ²) | 31.84 | წყალი და კანალიზაცია | - | ტელეფონი | - | ინტერნეტი | - | პარკირება | - | ლიფტი | - | ბუხარი | - | აივანი | - | Rs რუკის მხარდაჭერა | - | ელექტრო მომარაგება | - | ბუნებრივი გაზი | - | ოთახების რაოდენობა | 1 | ქვეყანა | საქართველო | ქალაქი | ბათუმი | ქუჩა(დასახელება/ნომერი) | გრიშაშვილის ქ.N3 | შენობის პროექტი | არასტანდარტული | შენობის მდგომარეობა | ახალი გარემონტებული | სათავსო | - | სარგებლობაში გადაცემის ვადა | 12 თვე | ტელეფონის ნომერი | 593591295 |
მოკლე აღწერილობა | სსიპ ქ. ბათუმის N18 საჯარო სკოლის ძირითადი შენობის პირველ სართულზე მდებარე 31,84 კვ.მ სასადილო ოთახი, სკოლის ბუფეტის ფუნქციონირებისთვის. |
პირობა | აუქციონში მონაწილე პირებისათვის საგარანტიო თანხების დაბრუნება/ჩამოჭრის შესახებ ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ, მიმართოთ განმკარგველ ორგანიზაციას. სასკოლო კვების ორგანიზებისას გაითვალისწინოს ჯანსაღი კვების შემდეგი პრინციპები: ა) სასკოლო კვების ორგანიზებისას მიზანშეწონილია გამოყენებულ იქნეს: ა.ა) შემდეგი სასმელები: წყალი, ხილის წვენი, ხილის კომპოტი, კისელი, ფერმენტირებული რძის სასმელი (იოგურტი), ხილის წვენითა და დაბალცხიმიანი რძით ან იოგურტით დამზადებული სასმელები (სასურველია გამდიდრებული კალციუმით), ჩაი და კაკაო; ა.ბ) ხილი და ბოსტნეული; ბ) სასკოლო კვების ორგანიზებისას აკრძალულ უნდა იქნეს შემდეგი პროდუქტების გამოყენება: ბ.ა) საღეჭი რეზინი, კანფეტები, შოკოლადი, არომატიზირებული წასახემსებლები (მაგ: ჩიფსები. ჟელიბონი და ა.შ.), გარდა თხილეულის, ხილისა და ბოსტნეულის, რომელთაც აქვთ დამატებული მარილი, შაქარი ან ცხიმი; ბ.ბ) მაიონეზით შეზავებული პროდუქცია; ბ.გ) სოკო, ნებისმიერი ფორმით; ბ.დ) დაკონსერვებული პროდუქტები; ბ.ე) კრემიანი საკონდიტრო ნაწარმი; ბ.ვ) გაზიანი სასმელი, გარდა გაზიანი მინერალური წყლისა; ბ.ზ) თერმულად დამუშავებული კვერცხი; 2. საწყისი ფასი ( 3000 ლარი) ჯამურად შეადგენს იჯარის ფორმით ფართით სარგებლობის ერთი წლის საიჯარო გადასახადს; 3. ფართი იჯარით გაიცემა ერთი წლის თვით; 4.საიჯარო ქირაში არ შედის კომუნალური (ელექტროენერგია და წყალი) გადასახადი; მოიჯარე ვალდებულია მოახდინოს კომუნალური მრიცხველების თავის სახელზე განმხოლოება და კომუნალური გადასახადების დროული გადახდა. 5.მოიჯარე ვალდებულია, დაიცვას ჰიგიენური და ხანძარსაწინააღმდეგო ნორმები, მისი საქმიანობით ხელი არ შეუშალოს სასწავლო პროცესის ნორმალურ წარმართვას; 6. მოიჯარე ვალდებულია თავად აღჭურვოს საიჯარო ფართი შესაბამისი ინვენტარითა და აღჭურვილობით; დაიცვას სახელმწიფოს მიერ დადგენილი COVID-19-ის გავრცელების პრევენციის მიზნით დადგენილი რეგულაციები. 7.აჭარისარ ფინანსთა და ეკონომიკის სამინიტროს წერილობითი მოთხოვნიდან არა უმეტეს 2(ორი) კვირის ვადაში გაუქმებულ იქნება მოიჯარესთან გაფორმებული საიჯარო ხელშეკრულება; 8. მეიჯარეს უფლება აქვს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ან/ და აჭარის ა/რ განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინიტროს მოთხოვნის საფუძველზე ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება თუ ირღვევა ბავშვთა უსაფრთხოებასთან და უფლებებთან დაკავშირებული რეგულაციები; 9. გამარჯვებულ პირს შეტანილი ბე ეთვლება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სარგებლობაში გადაცემის საფასურის ოდენობაში საბოლოო ანგარიშსწორებისას; 10. თუ სახელმწიფო ქონების სარგებლობის უფლების მიღებით დაინტერესებულმა პირმა არ უზრუნველყო აუქციონის მონაწილედ დარეგისტრირება, მაგრამ ამის მიუხედავად ელექტრონული აუქციონი შედგა, წარდგენილი საგარანტიო თანხა უბრუნდება დაინტერესებულ პირს; 11. ელექტრონული აუქციონის შედეგები უქმდება და გამარჯვებულის მიერ წარმოდგენილი უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტიის/ბეს თანხა სრულად ირიცხება სკოლის ბიუჯეტში, თუ ელექტრონულ აუქციონში გამარჯვებულმა ხელშეკრულების ხელმოწერაზე უარი განაცხადა; 12. სარგებლობაში გადაცემის განმახორციელებელი ორგანოს მიერ აუქციონში მონაწილეობის წესის პირობების შეცვლისას აუქციონში მონაწილეს მისი წერილობითი მიმართვის საფუძველზე უბრუნდება ბე/უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია თუ შეცვლილი წესით ან/და პირობებით აღარ სურს აუქციონში მონაწილეობა. |