სსიპ - ქალაქ თბილისის N45 საჯარო სკოლის დირექტორი
მზია გელაშვილი - 577 93 00 45
2. საწყისი ფასი შეადგენს 1(ერთი) წლის საიჯარო ქირას;
3.
ფართი იჯარით გაიცემა 2(ორი) წლის ვადით;
4. მოიჯარე ვალდებულია ფართის იჯარით აღებისთანავე მოახდინოს მისი შესაბამისი აღჭურვა ინვენტარით და მოწყობა ნებადართული საქმიანობების განხორციელების უზრუნველსაყოფად. ასევე მოიჯარემ უნდა მოახდინოს ელექტროენერგიის მრიცხველის განმხოლოება.
5.
სსიპ "სახელმწიფო ქონების ეროვნული სააგენტოსწერილობითი მოთხოვნიდან არა უმეტეს 2(ორიკვირის ვადაში გაუქმებულიქნება მოიჯარესთან გაფორმებული საიჯარო ხელშეკრულება;
6.
მოიჯარე ვალდებულია  დროულად გადაიხადოს საიჯარო ქირა და გაუფრთხილდეს სკოლის ქონებასდაიცვასხანძარსაწინააღმდეგო  უსაფრთხოებისა და ჰიგიენური ნორმების  წესებიმოიჯარე ასევე ვალდებულია ხელი არ შეუშალოსსასწავლო პროცესის წარმართვას;
7.
მეიჯარეს უფლება აქვს საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მოთხოვნის საფუძველზე ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება თუ ირღვევა ბავშვთა უსაფრთხოებასთან  და უფლებებთან დაკავშირებული რეგულაციები;
8. ხელშეკრულება შესაძლებელია შეწყდეს ვადაზე ადრე თუ იგი გამოწვეულია სახელმწიფო პოლიტიკით, კანონმდებლობის ცვლილებით, განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მოთხოვნით, სკოლის შენობის/სპორტული მოედნის სარეაბილიტაციო სამუშაოების დაწყებისა და კანონმდებლობით გათვალისწინებულ სხვა შემთხვევებში.
9.
გამარჯვებულ პირს შეტანილი ბე ეთვლება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სარგებლობაში გადაცემის საფასურისოდენობაში საბოლოო ანგარიშსწორებისას;
10.თუ სახელმწიფო ქონების სარგებლობის უფლების მიღებით დაინტერესებულმა პირმა არ უზრუნველყო აუქციონის მონაწილედდარეგისტრირებამაგრამ ამის მიუხედავად ელექტრონული აუქციონი შედგაწარდგენილი საგარანტიო თანხა უბრუნდებადაინტერესებულ პირს;
11.ელექტრონული აუქციონის შედეგები უქმდება და გამარჯვებულის მიერ წარმოდგენილი უპირობო და გამოუხმობი საბანკოგარანტიის/ბეს თანხა სრულად ირიცხება სკოლის ბიუჯეტშითუ ელექტრონულ აუქციონში გამარჯვებულმა ხელშეკრულებისხელმოწერაზე უარი განაცხადა;
12
.სარგებლობაში გადაცემის განმახორციელებელი ორგანოს მიერ აუქციონში მონაწილეობის წესის/პირობების შეცვლისასაუქციონში მონაწილეს მისი წერილობითი მიმართვის საფუძველზე უბრუნდება ბე უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია თუშეცვლილი წესით ან/და პირობებით აღარ სურს აუქციონში მონაწილეობა;
13.  აუქციონში მონაწილე პირებისათვის საგარანტიო თანხების დაბრუნება/ჩამოჭრის შესახებ ინფორმაციის მისაღებადგთხოვთმიმართოთ განმკარგველ ორგანიზაციას;
მიმაგრებულ  ფაილებში ასევეიხილეთ   “სახელმწიფო ქონების განკარგვისას და სარგებლობის უფლებით გადაცემისასელექტრონული აუქციონის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარებისმინისტრის 2011 წლის 10 თებერვლის N1-1/172 ბრძანება.