ვაჭრობის ბიჯი : 230.00 GEL |
ქუჩა(დასახელება/ნომერი) | მუნიციპალიტეტი ხონი, სოფელი დიდი კუხი | საქმის ნომერი | A24064154, A25005165 | ქვეყანა | საქართველო | ქალაქი | ხონი | რაოდენობა | 0 | მიწის ფართობი(მ²) | 0 | შენობის ფართობი(მ²) | 0 | საკადასტრო კოდი | 37.09.35.947 | Rs რუკის მხარდაჭერა | - | წყალი და კანალიზაცია | - | ელექტრო მომარაგება | - | ბუნებრივი გაზი | - | გადახდის პერიოდი | 10 | საბანკო გარანტიის დღეების რაოდენობა | 23 | შეფასების თანხა | 23000.00 |
აღწერილობა | სარეალიზაციოდ წარმოდგენილია სასოფლო სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთი მდებარე;მუნიციპალიტეტი ხონი, სოფელი დიდი კუხი.უძრავი ქონება სწორი რელიეფისაა. საჯარო რეესტრის ამონაწერის მიხედვით ნაკვეთის დაზუსტებული ფართობი შეადგენს: 6434,00 კვ.მ-ს. -------------------------------------------------- ყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ გადახდა: ინფორმაცია გადახდის პროცესის შესახებ. ინტერნეტ აუქციონში გამარჯვებული პირი, ვალდებულია: აუქციონის დასრულებიდან 10 კალენდარული დღის ვადაში გადაიხადოს შეძენილი ქონების სრული საფასური და თანხის სრულად გადახდიდან 3 სამუშაო დღის შემდეგ ჩაიბაროს საკუთრების უფლების შესახებ განკარგულება ელექტრონულად ამავე ვებ-გვერდზე ან ხელზე აღსრულების ეროვნულ ბიუროს სათავო ოფისში ან იუსტიციის სახლებში. ქონების წინასარეალიზაციო დათვალიერება შესაძლებელია მის განთავსების ადგილზე. დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 2 749 649 ან 1420 |
პირობა | ყურადღება!სარეალიზაციო ქონებაზე რეგისტრირებულია გარდამავალი საგადასახადო გირავნობა/იპოთეკა შემოსავლების სამსახურის , 2025 წლის 12 თებერვლის N21-17/8911 წერილის თანახმად 09.02. 2025 წლის მონაცემებით,საგადასახადო დავალიანების ოდენობა შეადგენს: 602.91 ლარს, მათ შორის აღიარებული საგადასახადო დავალინების ოდენობა შეადგენს: 602.91 ლარს, მათ შორის ძირითადი 457.46 ლარს, საგადასახადო დავალიანება შეიძლება შეიცვალოს, მათ შორის გაიზარდოს, მათ შორის გაიზარდოს დარიცხული საურავის ხარჯზე.საქართველოს საგადასახადო კოდექსის 272-ე მუხლის თანახმად, საურავი შეადგენს გადაუხდელი გადასახადი თანხის 0.05 პროცენტს ყოველი ვადაგადაცილებული დღისთვის. საურავის დარიცხვა წყდება მისი დარიცხვის ვალდებულების წარმოშობის დღიდან 3 წლის გასვლის თავზესაქართველოს კონსტიტუციის მე-19 მუხლის მე-4 პუნქტით სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწა, როგორც განსაკუთრებული მნიშვნელობის რესურსი, შეიძლება იყოს, მხოლოდ სახელმწიფოს, თვითმმართველი ერთეულის, საქართველოს მოქალაქის ან საქართველოს მოქალაქეთა გაერთიანების საკუთრებაში. |