ვაჭრობის ბიჯი : 682.00 GEL |
ინფორმაცია გამყიდველზე დასახელება: საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს აღსრულების ეროვნული ბიურო. სააუქციონო მომსახურება კერძო აღმასრულებლისათვის. მისამართი: 1) ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის ხეივანი მე-10 კილომეტრი; 2) ქ. თბილისი, სანაპიროს №2 ( თბილისის იუსტიციის სახლი) ტელეფონი: 971-2749649 |
ქუჩა(დასახელება/ნომერი) | ზუგდიდის მუნიციპალიტეტი, სოფელი ახალაბასთუმანი, იონა მეუნარგიას ქუჩა, N 14 | საქმის ნომერი | A24346156 | ქვეყანა | საქართველო | რაოდენობა | 0 | მიწის ფართობი(მ²) | 0 | შენობის ფართობი(მ²) | 0 | საკადასტრო კოდი | 43.15.41.596 | Rs რუკის მხარდაჭერა | - | წყალი და კანალიზაცია | - | ელექტრო მომარაგება | - | ბუნებრივი გაზი | - | გადახდის პერიოდი | 10 | საბანკო გარანტიის დღეების რაოდენობა | 23 | შეფასების თანხა | 68200.00 |
აღწერილობა | სარეალიზაციო ობიექტი წარმოადგენს სასოფლო-სამეურნეო (საკარმიდამო) დანიშნულების მქონე მიწის ნაკვეთს, შენობა-ნაგებობებით. მისამართი: ზუგდიდის მუნიციპალიტეტი, სოფელი ახალაბასთუმანი, იონა მეუნარგიას ქუჩა, N 14; ს/კ N: 43.15.41.596. შენობა N1 წარმოადგენს ორსართულიან საცხოვრებელ სახლს. მისი პირველი სართული წარმოადგენს მთლიან ფართს, გამიჯნულს ორად. ფართს აქვს ორი სამანქანე შესასვლელი ჭიშკარი და ერთი სახლში შესასვლელი კარი. მოწყობილია შიდა კიბე. მეორე სართული შედგება ჰოლის, ექვსი ოთახისა და სველი წერტილისაგან. შენობა N 2 წარმოადგენს სამეურნეო დანიშნულების ნაგებობას (ცხოველების სადგომი). შენობა N 3 არის საპირფარეშო. მე-2 და მე-3 შენობები არის სამშენებლო დოკუმენტაციის გარეშე. ეზოს უკანა მხარეს სრულად გაშენებულია თხილის ნარგავები. ეზო კეთილმოწყობილია, შემოღობილია და აქვს რკინის ჭიშკარი. საჯარო რეესტრიდან ამონაწერის მიხედვით, სარეალიზაციო ქონების მახასიათებელია: ნაკვეთის საკუთრების ტიპი: თანასაკუთრება ნაკვეთის დანიშნულება: სასოფლო-სამეურნეო (საკარმიდამო) დაზუსტებული ფართობი: 4705.00 კვ.მ. შენობა-ნაგებობის ჩამონათვალი:N1; N2 (სამშენებლო დოკუმენტაციის გარეშე); N3 (სამშენებლო დოკუმენტაციის გარეშე). -------------------------------------------------- ყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ გადახდა: ინფორმაცია გადახდის პროცესის შესახებ. ინტერნეტ აუქციონში გამარჯვებული პირი, ვალდებულია: აუქციონის დასრულებიდან 10 კალენდარული დღის ვადაში გადაიხადოს შეძენილი ქონების სრული საფასური და თანხის სრულად გადახდიდან 3 სამუშაო დღის შემდეგ ჩაიბაროს საკუთრების უფლების შესახებ განკარგულება ელექტრონულად ამავე ვებ-გვერდზე ან ხელზე აღსრულების ეროვნულ ბიუროს სათავო ოფისში ან იუსტიციის სახლებში. ქონების წინასარეალიზაციო დათვალიერება შესაძლებელია მის განთავსების ადგილზე. დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 2 749 649 ან 1420 |
პირობა | საქართველოს კონსტიტუციის მე-19 მუხლის მე-4 პუნქტით სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწა, როგორც განსაკუთრებული მნიშვნელობის რესურსი, შეიძლება იყოს, მხოლოდ სახელმწიფოს, თვითმმართველი ერთეულის, საქართველოს მოქალაქის ან საქართველოს მოქალაქეთა გაერთიანების საკუთრებაში.ყურადღება!!!ქონების რეგისტრაციასთან დაკავშირებული ან/და სხვა შესაძლო წარმოშობილი ხარჯი ეკისრება შემძენს. |