აღწერილობასარეალიზაციოდ წარმოდგენილია სასოფლო-სამეურნეო (სახნავი) დანიშნულების მიწის ნაკვეთის 1/5 წილი, მდებარე: რაიონი ჭიათურა, სოფელი სვერი. საჯარო რეესტრის მონაცემებით, მთლიანი მიწის ნაკვეთის დაზუსტებული ფართობია: 1500.00 კვ.მ., საიდანაც რეალიზაციას ექვემდებარება 1/5 წილი.
პირობაყურადღება!1) სარეალიზაციო უძრავ ქონებაზე რეგისტრირებულია სარგებლობა. მოიჯარე: სააქციო საზოგადოება "საქართველოს მილსადენის კომპანია საქართველოს ფილიალი" (ს/ნ 201955090). საგანი: მიწის ნაკვეთი ფართობით 260 კვ.მ.; საბოლოო თარიღი: 28/07/2019. თანახმად: მიწის ნაკვეთის იჯარის შესახებ ხელშეკრულებისა, დამოწმების თარიღი 28/07/2016 და მიწის ნაკვეთის იჯარის ხელშეკრულებაში ცვლილებების შესახებ შეთანხმებისა, დამოწმების თარიღი 20/07/2018. აღნიშნულ სარგებლობასთან დაკავშირებული დოკუმენტაცია იხილეთ დანართში (მიმაგრებული ფაილი).2) სარეალიზაციო უძრავ ქონებაზე რეგისტრირებულია შეზღუდული სარგებლობა. საგანი: მიწის ნაკვეთზე ფართობით 1240 კვ.მ ვრცელდება სერვიტუტის უფლება სს "საქრათველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის" სასარგებლოდ; თანახმად: სერვიტუტის შესახებ ხელშეკრულებისა, დამოწმების თარიღი 22/07/2016, აღნიშნულ შეზღუდულ სარგებლობასთან დაკავშირებული დოკუმენტაცია იხილეთ დანართში (მიმაგრებული ფაილი).3) საქართველოს კონსტიტუციის მე-19 მუხლის მე-4 პუნქტით სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწა, როგორც განსაკუთრებული მნიშვნელობის რესურსი, შეიძლება იყოს, მხოლოდ სახელმწიფოს, თვითმმართველი ერთეულის, საქართველოს მოქალაქის ან საქართველოს მოქალაქეთა გაერთიანების საკუთრებაში.