ვაჭრობის ბიჯი : 65.00 GEL |
ქუჩა(დასახელება/ნომერი) | რაიონი ჭიათურა, სოფელი სვერი | საქმის ნომერი | A19206936, A22189323 | ქვეყანა | საქართველო | ქალაქი | ჭიათურა | რაოდენობა | 0 | მიწის ფართობი(მ²) | 0 | შენობის ფართობი(მ²) | 0 | საკადასტრო კოდი | 38.12.35.001 | Rs რუკის მხარდაჭერა | - | წყალი და კანალიზაცია | - | ელექტრო მომარაგება | - | ბუნებრივი გაზი | - | გადახდის პერიოდი | 10 | საბანკო გარანტიის დღეების რაოდენობა | 23 | შეფასების თანხა | 1300.00 |
აღწერილობა | სარეალიზაციოდ წარმოდგენილია სასოფლო-სამეურნეო (სახნავი) დანიშნულების მიწის ნაკვეთის 1/5 წილი, მდებარე: რაიონი ჭიათურა, სოფელი სვერი. საჯარო რეესტრის მონაცემებით, მთლიანი მიწის ნაკვეთის დაზუსტებული ფართობია: 1500.00 კვ.მ., საიდანაც რეალიზაციას ექვემდებარება 1/5 წილი. -------------------------------------------------- ყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ გადახდა: ინფორმაცია გადახდის პროცესის შესახებ. ინტერნეტ აუქციონში გამარჯვებული პირი, ვალდებულია: აუქციონის დასრულებიდან 10 კალენდარული დღის ვადაში გადაიხადოს შეძენილი ქონების სრული საფასური და თანხის სრულად გადახდიდან 3 სამუშაო დღის შემდეგ ჩაიბაროს საკუთრების უფლების შესახებ განკარგულება ელექტრონულად ამავე ვებ-გვერდზე ან ხელზე აღსრულების ეროვნულ ბიუროს სათავო ოფისში ან იუსტიციის სახლებში. ქონების წინასარეალიზაციო დათვალიერება შესაძლებელია მის განთავსების ადგილზე. დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 2 749 649 ან 1420 |
პირობა | ყურადღება!1) სარეალიზაციო უძრავ ქონებაზე რეგისტრირებულია სარგებლობა. მოიჯარე: სააქციო საზოგადოება "საქართველოს მილსადენის კომპანია საქართველოს ფილიალი" (ს/ნ 201955090). საგანი: მიწის ნაკვეთი ფართობით 260 კვ.მ.; საბოლოო თარიღი: 28/07/2019. თანახმად: მიწის ნაკვეთის იჯარის შესახებ ხელშეკრულებისა, დამოწმების თარიღი 28/07/2016 და მიწის ნაკვეთის იჯარის ხელშეკრულებაში ცვლილებების შესახებ შეთანხმებისა, დამოწმების თარიღი 20/07/2018. აღნიშნულ სარგებლობასთან დაკავშირებული დოკუმენტაცია იხილეთ დანართში (მიმაგრებული ფაილი).2) სარეალიზაციო უძრავ ქონებაზე რეგისტრირებულია შეზღუდული სარგებლობა. საგანი: მიწის ნაკვეთზე ფართობით 1240 კვ.მ ვრცელდება სერვიტუტის უფლება სს "საქრათველოს ნავთობისა და გაზის კორპორაციის" სასარგებლოდ; თანახმად: სერვიტუტის შესახებ ხელშეკრულებისა, დამოწმების თარიღი 22/07/2016, აღნიშნულ შეზღუდულ სარგებლობასთან დაკავშირებული დოკუმენტაცია იხილეთ დანართში (მიმაგრებული ფაილი).3) საქართველოს კონსტიტუციის მე-19 მუხლის მე-4 პუნქტით სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწა, როგორც განსაკუთრებული მნიშვნელობის რესურსი, შეიძლება იყოს, მხოლოდ სახელმწიფოს, თვითმმართველი ერთეულის, საქართველოს მოქალაქის ან საქართველოს მოქალაქეთა გაერთიანების საკუთრებაში. |