საბანკო გარანტიის დღეების რაოდენობა23შეფასების თანხა17000.00
აღწერილობასარეალიზაციო ობიექტი წარმოადგენს სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთის 1/6 წილს, მდებარე: ქალაქი თბილისი, სოფელი დიდი ლილო.
საჯარო რეესტრის მონაცემებით, მიწის ნაკვეთის სრული დაზუსტებული ფართობია: 960.00 კვ.მ.
მოკლე აღწერილობაქალაქი თბილისი, სასოფლო მიწის 1/6 წილი
პირობასაქართველოს კონსტიტუციის მე-19 მუხლის მე-4 პუნქტით სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწა, როგორც განსაკუთრებული მნიშვნელობის რესურსი, შეიძლება იყოს, მხოლოდ სახელმწიფოს, თვითმმართველი ერთეულის, საქართველოს მოქალაქის ან საქართველოს მოქალაქეთა გაერთიანების საკუთრებაში;ყურადღება!1) სარეალიზაციო უძრავ ქონებაზე, საჯარო რეესტრის მონაცემების თანახმად, სსიპ შემოსავლების სამსახურის 22.10.2024 წლის №00741537 შეტყობინების საფუძველზე, რეგისტრირებულია გარდამავალი საგადასახადო გირავნობა/იპოთეკის უფლება. შემოსავლების სამსახურის გადასახადების ადმინისტრირების საინფორმაციო სისტემის 2025 წლის 6 მარტის მონაცემებით, საგადასახადო გირავნობა/იპოთეკით უზრუნველყოფილი აღიარებული საგადასახადო დავალიანების ოდენობა შეადგენს 187.59 ლარს (მათ შორის ძირითადი აღიარებული: 165.87 ლარი), თანახმად სსიპ შემოსავლების სამსახურის 10,03,2025 წლის N21-17/16154 წერილისა. საგადასახადო დავალიანება შეიძლება შეიცვალოს, მათ შორის გაიზარდოს, მათ შორის გაიზარდოს დარიცხული საურავის ხარჯზე.საქართველოს საგადასახადო კოდექსის 272-ე მუხლის თანახმად, საურავი შეადგენს გადაუხდელი გადასახადის თანხის 0,05 პროცენტს ყოველი ვადაგადაცილებული დღისათვის. საურავის დარიცხვა წყდება მისი დარიცხვის ვალდებულების წარმოშობის დღიდან 3 წლის გასვლის თარიღიდან.