ვაჭრობის ბიჯი : 170.00 GEL |
ქუჩა(დასახელება/ნომერი) | ქალაქი თბილისი, სოფელი დიდი ლილო | საქმის ნომერი | A22108269, A16115091, A17036882, A18116870, A19209339 | ქვეყანა | საქართველო | რაოდენობა | 0 | მიწის ფართობი(მ²) | 0 | შენობის ფართობი(მ²) | 0 | საკადასტრო კოდი | 81.08.04.474 | Rs რუკის მხარდაჭერა | - | წყალი და კანალიზაცია | - | ელექტრო მომარაგება | - | ბუნებრივი გაზი | - | გადახდის პერიოდი | 10 | საბანკო გარანტიის დღეების რაოდენობა | 23 | შეფასების თანხა | 17000.00 |
აღწერილობა | სარეალიზაციო ობიექტი წარმოადგენს სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთის 1/6 წილს, მდებარე: ქალაქი თბილისი, სოფელი დიდი ლილო. საჯარო რეესტრის მონაცემებით, მიწის ნაკვეთის სრული დაზუსტებული ფართობია: 960.00 კვ.მ. შენიშვნა: ქონება შეფასდა საჯარო რეესტრის ამონაწერის საფუძველზე. -------------------------------------------------- ყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ გადახდა: ინფორმაცია გადახდის პროცესის შესახებ. ინტერნეტ აუქციონში გამარჯვებული პირი, ვალდებულია: აუქციონის დასრულებიდან 10 კალენდარული დღის ვადაში გადაიხადოს შეძენილი ქონების სრული საფასური და თანხის სრულად გადახდიდან 3 სამუშაო დღის შემდეგ ჩაიბაროს საკუთრების უფლების შესახებ განკარგულება ელექტრონულად ამავე ვებ-გვერდზე ან ხელზე აღსრულების ეროვნულ ბიუროს სათავო ოფისში ან იუსტიციის სახლებში. ქონების წინასარეალიზაციო დათვალიერება შესაძლებელია მის განთავსების ადგილზე. დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 2 749 649 ან 1420 |
მოკლე აღწერილობა | ქალაქი თბილისი, სასოფლო მიწის 1/6 წილი |
პირობა | საქართველოს კონსტიტუციის მე-19 მუხლის მე-4 პუნქტით სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწა, როგორც განსაკუთრებული მნიშვნელობის რესურსი, შეიძლება იყოს, მხოლოდ სახელმწიფოს, თვითმმართველი ერთეულის, საქართველოს მოქალაქის ან საქართველოს მოქალაქეთა გაერთიანების საკუთრებაში;ყურადღება!1) სარეალიზაციო უძრავ ქონებაზე, საჯარო რეესტრის მონაცემების თანახმად, სსიპ შემოსავლების სამსახურის 22.10.2024 წლის №00741537 შეტყობინების საფუძველზე, რეგისტრირებულია გარდამავალი საგადასახადო გირავნობა/იპოთეკის უფლება. შემოსავლების სამსახურის გადასახადების ადმინისტრირების საინფორმაციო სისტემის 2025 წლის 6 მარტის მონაცემებით, საგადასახადო გირავნობა/იპოთეკით უზრუნველყოფილი აღიარებული საგადასახადო დავალიანების ოდენობა შეადგენს 187.59 ლარს (მათ შორის ძირითადი აღიარებული: 165.87 ლარი), თანახმად სსიპ შემოსავლების სამსახურის 10,03,2025 წლის N21-17/16154 წერილისა. საგადასახადო დავალიანება შეიძლება შეიცვალოს, მათ შორის გაიზარდოს, მათ შორის გაიზარდოს დარიცხული საურავის ხარჯზე.საქართველოს საგადასახადო კოდექსის 272-ე მუხლის თანახმად, საურავი შეადგენს გადაუხდელი გადასახადის თანხის 0,05 პროცენტს ყოველი ვადაგადაცილებული დღისათვის. საურავის დარიცხვა წყდება მისი დარიცხვის ვალდებულების წარმოშობის დღიდან 3 წლის გასვლის თარიღიდან. |