სათავსო | - | სარგებლობაში გადაცემის ვადა | 1 წელი |
ტელეფონის ნომერი | 577652998 |
აღწერილობა | იჯარით გაიცემა სსიპ თერჯოლის მუნიციპალიტეტის სოფელ ქვედა სიმონეთის N2 საჯარო სკოლაში მეორე სართულზე მდებარე 23.77 კვ.მ ფართი ინვენტარით, ნებადართული საქმიანობის ნუსხით გათვალისწინებული საქმიანობის განსახორციელებლად. ინვენტარი: პიანინო 1 ცალი. სკამი 8ცალი. მერხი 3 ცალი. კარადა 2 ცალი |
მოკლე აღწერილობა | თინათინ ბეჟაშვილი. ტელ: 577 65 29 98 |
პირობა | 1. ფართი იჯარით გაიცემა ნებადართული საქმიანობის ნუსხით გათვალისწინებული საქმიანობებისათვის; 2. ფართი იჯარით გაიცემა 1 (ერთი) წლის ვადით; 3.საწყისი ფასი ჯამურად შეადგენს 1 (ერთი) წლის საიჯარო გადასახდს. საიჯარო გადასახადში შედის ფართში არსებული მოძრავი ქონების ღირებულება; 4.საიჯარო ქირაში შედის კომუნალური გადასახადები; 5.ფართი იჯარით გაიცემა დღიურად, 16:00სთ-დან 18:00 სთ-ის ჩათვლით; 6.მოიჯარე ვალდებულია გაუფრთხილდეს სკოლის შენობას და ინვენტარს,დაიცვას ჰიგიენური, ხანძარსაწინააღმდეგო უსაფრთხოების ნორმები. მისმა საქმიანობამ არ უნდა შეაფერხოს სასწავლო პროცესი; 7.სსიპ " სახელმწიფოს ეროვნული სააგენტოს" წერილობითი მოთხოვნიდან არა უმეტეს 2(ორი) კვირის ვადაში გაუქმებულ იქნება მოიჯარესთან გაფორმებული საიჯარო ხელშეკრულება; 8.გამარჯვებულ პირს შეტანილი ბე ეთვლება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სარგებლობაში გადაცემის საფასურის ოდენობაში საბოლოო ანგარიშსწორებისას; 9.მეიჯარეს უფლება აქვს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მოთხოვნის საფუძვეზე ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება თუ ირღვევა ბავშვთა უსაფრთხოებასთან დაკავშირებული რეგულაციები. 10.თუ სახელმწიფო ქონების სარგებლობის უფლების მიღებით დაინტერესებულმა პირმა არ უზრუნველყო აუქციონის მონაწილე დარეგისტრირება, მაგრამ ამის მიუხედავად ელექტრონული აუქციონი შედგა, წარდგენილი საგარანტიო თანხა უბრუნდება დაინტერესებულ პირს; 11.ელექტრონული აუქციონის შედეგები უქმდება და გამარჯვებულის მიერ წარმოდგენილი უირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტიის ბეს თანხა სრულად ირიცხება სკოლის ბიუჯეტში, თუ ელექტრონულ აუქცონში გამარჯვებულმა ხელშეკრულების ხელმოწერაზე უარი განაცხადა; 12.სარგებლობაში გადაცემის განმახორციელებელი ორგანოს მიერ აუქციონში მონაწილეობის წესის/პირობების შეცვლისას აუქციონში მონაწილეს მისი წერილობითი მიმართვის საფუძველზე უბრუნდება ბე/უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია თუ შეცვლილი წესით ან/და პირობებით აღარ სურს აუქციონში მონაწილეობა. ნებადართული საქმიანობის ნუსხა და საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის 2011 წლის 10 თებერვლის N1-172 ბრძანება იხილეთ მიმაგრებულ ფაილებში. |