აუქციონში მონაწილეობის  მიღება  შეუძლიათ:
საქართველოს ან   უცხო  ქვეყნის    ფიზიკურ   ან იმ იურიდიულ პირებს, რომელთა ქონებაშიც   საქართველოს  სახელმწიფოს    ან     ადგილობრივი  თვითმმართველობის  ორგანოს    მონაწილეობის  წილი25 %-ზე ნაკლებია. აუქციონის    დასრულებამდე    ქონების   დათვალიერება  შესაძლებელია   პრივატიზების     განმახორცილებელ ორგანოსთან შეთანხმებით,    ზესტაფონის    მუნიციპალიტეტის მერია  (მისამართი: წერეთლის#11, ზესტაფონის    მუნიციპალიტეტის  მერიის    შენობა,   მე-2 სართული).
ელექტრონულ   აუქციონზე         დაფიქსირებული      სრული საპრივატიზებო საფასური,       გამარჯვებულმა    უნდა    გადაიხადოს ნასყიდობის   ხელშეკრულების   გაფორმების   დღიდან    არაუმეტეს   15  კალენდარული   დღის   ვადაში, რომელიც უნდა  უნდა გაფორმდეს  აუქციონის  დასრულების  დღიდან,  არა უმეტეს 15 კალენდარული დღისვადაში.  გადახდილი  „ბე“  მყიდველს  ეთვლება  ანგარიშსწორებისას. საპრივატიზებო  საფასურის სრულად   დაფარვამდე,   გამარჯვებულ  პირს არ მიეცემასაკუთრების  მოწმობა  ქონებაზე.
საპრივატიზებოსაფასურის,   ნასყიდობის  ხელშეკრულებით გათვალისწინებულვადაში  გადაუხდელობით, ან/და  ნასყიდობის  ხელშეკრულებაზე       დადგენილ     ვადაში       ხელმოწერაზე    უარის  თქმის  (გაუფორმებლობის)   შემთხვევაში,  აუქციონშიგამარჯვებულსერთმევა   აუქციონში    გამარჯვებულის სტატუსი   და გადახდილი  „ბე“  უკან  არ  უბრუნდებადა იგი სრულად ჩაირიცხება მუნიციპალიტეტის ადგილობრივ ბიუჯეტში
თუ ელექტრონული აუქციონი არ შედგა იმ მიზეზით, რომ ელექტრონულ აუქციონში რეგისტრირებული პირები, რომლებმაც აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად, დადგენილი წესით გადაიხადეს „ბე“ ან წარადგინეს/გააქტიურეს (ელექტრონულად) უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია, არ მიიღებენ მონაწილეობას ვაჭრობაში, ელექტრონული აუქციონის მონაწილეების მიერ აუქციონში მონაწილეობისათვის გადახდილი „ბე“ ან წარდგენილი/გააქტიურებული (ელექტრონულად) უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია, სრულად ირიცხება მუნიციპალიტეტის ბიუჯეტში.
აუქციონში მონაწილე პირებისათვის, საგარანტიო თანხების დაბრუნება/ჩამოჭრის შესახებ ინფორმაციის მისაღებად, გთხოვთ მიმართოთ განმკარგველ ორგანიზაციას!!!
პლასტმასის ნაგავშემკრები  კონტეინერები (დაზიანებული).
ქონების მითითებული წონა (1ტ.) არის სავარაუდო. აუქციონში გამარჯვებულმა, ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებული სრული თანხის გადახდის შემდგომ, საკუთარი ხარჯებით (მხარეთა თანდასწრებით) უნდა უზრუნველყოს საპრივატიზებო ქონების გადაწონვა და დაზუსტებული წონის შესაბამისი საფასურის გადახდა (თუკი დაზუსტებული წონა მეტი აღმოჩნდება მითითებულ სავარაუდო წონაზე.)