ვაჭრობის ბიჯი : 540.00 GEL |
ქუჩა(დასახელება/ნომერი) | საგარეჯოს მუნიციპალიტეტი, ადმინისტრაციული ერთეული გიორგიწმინდა, ბლოკი N024, ნაკვეთი N007 | საქმის ნომერი | A23288271 | ქვეყანა | საქართველო | ქალაქი | საგარეჯო | რაოდენობა | 0 | მიწის ფართობი(მ²) | 0 | შენობის ფართობი(მ²) | 0 | საკადასტრო კოდი | 55.11.67.024.007 | Rs რუკის მხარდაჭერა | - | წყალი და კანალიზაცია | - | ელექტრო მომარაგება | - | ბუნებრივი გაზი | - | გადახდის პერიოდი | 10 | საბანკო გარანტიის დღეების რაოდენობა | 23 | შეფასების თანხა | 54000.00 |
აღწერილობა | სარეალიზაციოდ წარმოდგენილია სასოფლო სამეურნეო (საკარმიდამო) დანიშნულების მიწის ნაკვეთისა და მასზე განთავსებული შენობა - ნაგებობის 2/5 წილი მდებარე: საგარეჯოს მუნიციპალიტეტი, ადმინისტრაციული ერთეული გიორგიწმინდა, ბლოკი N024, ნაკვეთი N007. შენობა N1 წარმოადგენს ორსართულიან თუნუქით გადახურულ საცხოვრებელ სახლს, N02 ერთსართულიან თუნუქით გადახურულ დამხმარე ტიპის შენობა - ნაგებობას, N03 ქვით და აგურით ნაშენები ერთსართულიანი საწყობის ტიპის ნაგებობას. საჯარო რეესტრის ამონაწერის მიხედვით ნაკვეთის დანიშნულება: სასოფლო-სამეურნეო (საკარმიდამო) დაზუსტებული ფართობი: 675.00 კვ.მ. ნაკვეთის წინა ნომერი:55.11.67.000.179; შენობა-ნაგებობის ჩამონათვალი:N01; N02; N03. რეალიზაციას ექვემდებარება უძრავი ქონების 2/5 წილი. -------------------------------------------------- ყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ გადახდა: ინფორმაცია გადახდის პროცესის შესახებ. ინტერნეტ აუქციონში გამარჯვებული პირი, ვალდებულია: აუქციონის დასრულებიდან 10 კალენდარული დღის ვადაში გადაიხადოს შეძენილი ქონების სრული საფასური და თანხის სრულად გადახდიდან 3 სამუშაო დღის შემდეგ ჩაიბაროს საკუთრების უფლების შესახებ განკარგულება ელექტრონულად ამავე ვებ-გვერდზე ან ხელზე აღსრულების ეროვნულ ბიუროს სათავო ოფისში ან იუსტიციის სახლებში. ქონების წინასარეალიზაციო დათვალიერება შესაძლებელია მის განთავსების ადგილზე. დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 2 749 649 ან 1420 |
პირობა | ყურადღება!!!სარეალიზაციო ქონებაზე რეგისტრირებულია გარდამავალი უფლება - იპოთეკა:იპოთეკარი სააქციო საზოგადოება "ფინკა ბანკი საქართველო"205235262;მესაკუთრე: დავითი მღვდელაძე P/N: 36001024535;საგანი:მიწის ნაკვეთი ფართობით 675 კვ.მ. და მასზე მდგომი შენობა-ნაგებობები;იპოთეკის ხელშეკრულება N101103221401MA, დამოწმების თარიღი30/01/2014, სსიპ"საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტო იპოთეკარის 11.03.2025 წლის წერილის თანხმად იპოთეკარს აღნიშნული იპოთეკის ხელშეკრულებიდან გამოდინარე მოთხოვნა არ გააჩნიასაქართველოს კონსტიტუციის მე-19 მუხლის მე-4 პუნქტით სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწა, როგორც განსაკუთრებული მნიშვნელობის რესურსი, შეიძლება იყოს, მხოლოდ სახელმწიფოს, თვითმმართველი ერთეულის, საქართველოს მოქალაქის ან საქართველოს მოქალაქეთა გაერთიანების საკუთრებაში. |