ფართი იჯარის ფორმით გაიცემა საათობრივადკვირაში ხუთი დღე 12:00 სთ-დან 17:00 სთ-მდე
ფართი იჯარის ფორმით გაიცემა ინვენტარის გარეშე
ფართი იჯარის ფორმით გაიცემა წლის ვადით.
აუქციონის საწყისი თანხა წარმოადგენს ფართის სარგებლობაში გასაცემი ქონების საწყის  ყოველთვიურქირას.
მოიჯარე ვალდებულია გაუფრთხილდეს სკოლის შენობას და ინვენტარს, დაიცვას ჰიგიენური, ხანძარსაწინააღმდეგო უსაფრთხოების ნორმები. მისმა საქმიანობამ ხელი არ უნდა შეუშალოს სასწავლო პროცესის ნორმარულ წარმართვას.
ამასთანავე, ხელშეკრულების სავალდებულო პირობა იქნება: სსიპ ,,სახელმწიფო ქონების ეროვნული სააგენტოს წერილობითი მოთხოვნიდან არაუმეტეს ორი კვირის ვადაში გაუქმებულ იქნება  მოიჯარესთან გაფორმებული ხელშეკრულება.
მეიჯარეს უფლება აქვს საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მოთხოვნის საფუძველზე ცალმხრივად  შეწყვიტოს ხელშეკრულებათუ ირღვევა ბავშვთა უსაფრთხოებასთან და უფლებებთან დაკავშირებული რეგულაციები.
გამარჯვებულ პირს შეტანილი ბე ეთვლება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სარგებლობაში გადაცემის საფასურის ოდენობაში საბოლოო ანგარიშსწორებისას;
თუ სახელმწიფო ქონების სარგებლობის უფლების მიღებით დაინტერესებულმა პირმა არ უზრუნველყო აუქციონის მონაწილედ დარეგისტრირება, მაგრამ ამის მიუხედავად ელექტრონული აუქციონი შედგაწარდგენილი საგარანტიო თანხა უბრუნდება დაინტერესებულ პირს.
ელექტრონული აუქციონის შედეგები უქმდება და გამარჯვებულის მიერ წარმოდგენილი უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტიის ბეს თანხა სრულად ირიცხება სკოლის ბიუჯეტშითუ ელექტრონულ აუქციონში გამარჯვებულმა ხელშეკრულების ხელმოწერაზე უარი განაცხადა
სარგებლობაში გადაცემის განმახორციელებელი ორგანოს მიერ აუქციონში მონაწილეობის წესის/პირობების შეცვლისას აუქციონში მონაწილეს მისი წერილობითი მიმართვის საფუძველზე უბრუნდება ბე უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია თუ შეცვლილი წესით ან/და პირობებით აღარ სურს აუქციონში მონაწილეობა.
მიმაგრებულ ფაილებშიიხილეთ :  “სახელმწიფო ქონების განკარგვისას და სარგებლობის უფლებით გადაცემისას ელექტრონული აუქციონის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადიგ ანვითარების მინისტრის 2011 წლის 10 თებერვლის N1-1/172 ბრძანება.
ნებადართული საქმიანობის ნუსხა.