ვაჭრობის ბიჯი : 190.00 GEL |
ინფორმაცია გამყიდველზე დასახელება: საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს აღსრულების ეროვნული ბიურო. სააუქციონო მომსახურება კერძო აღმასრულებლისათვის. მისამართი: 1) ქ. თბილისი, დ. აღმაშენებლის ხეივანი მე-10 კილომეტრი; 2) ქ. თბილისი, სანაპიროს №2 ( თბილისის იუსტიციის სახლი) ტელეფონი: 971-2749649 |
ქუჩა(დასახელება/ნომერი) | მუნიციპალიტეტი ზუგდიდი , სოფელი ახალაბასთუმანი | საქმის ნომერი | A24118618, A22046541, A22051655, A22055523 | ქვეყანა | საქართველო | რაოდენობა | 0 | მიწის ფართობი(მ²) | 0 | შენობის ფართობი(მ²) | 0 | საკადასტრო კოდი | 43.15.41.700 | Rs რუკის მხარდაჭერა | - | წყალი და კანალიზაცია | - | ელექტრო მომარაგება | - | ბუნებრივი გაზი | - | გადახდის პერიოდი | 10 | საბანკო გარანტიის დღეების რაოდენობა | 23 | შეფასების თანხა | 3800.00 |
აღწერილობა | სარეალიზაციო ობიექტი წარმოადგენს სასოფლო-სამეურნეო (მრავალწლიანი ნარგავები) დანიშნულების მქონე მიწის ნაკვეთს. მისამართი: მუნიციპალიტეტი ზუგდიდი, სოფელი ახალაბასთუმანი; ს/კ N 43.15.41.700. მიწის ნაკვეთს აქვს სწორი რელიეფი. განთავსებულია დასახლებული პუნქტის მიმდებარედ. ნაკვეთზე არის მრავალწლიანი ნარგავები - თხილის შვიდი რიგი. ნაკვეთი შემოღობილია მავთულის ბადით. საჯარო რეესტრიდან ამონაწერის მიხედვით, ქონების მახასიათებელია: ნაკვეთის საკუთრების ტიპი: თანასაკუთრება ნაკვეთის დანიშნულება: სასოფლო-სამეურნეო (მრავალწლიანი ნარგავები) დაზუსტებული ფართობი: 3800.00 კვ.მ., ხოლო რეალიზაციას ექვემდებარება უძრავი ქონებიდან 1/4 წილი -------------------------------------------------- ყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ გადახდა: ინფორმაცია გადახდის პროცესის შესახებ. ინტერნეტ აუქციონში გამარჯვებული პირი, ვალდებულია: აუქციონის დასრულებიდან 10 კალენდარული დღის ვადაში გადაიხადოს შეძენილი ქონების სრული საფასური და თანხის სრულად გადახდიდან 3 სამუშაო დღის შემდეგ ჩაიბაროს საკუთრების უფლების შესახებ განკარგულება ელექტრონულად ამავე ვებ-გვერდზე ან ხელზე აღსრულების ეროვნულ ბიუროს სათავო ოფისში ან იუსტიციის სახლებში. ქონების წინასარეალიზაციო დათვალიერება შესაძლებელია მის განთავსების ადგილზე. დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 2 749 649 ან 1420 |
პირობა | საქართველოს კონსტიტუციის მე-19 მუხლის მე-4 პუნქტით სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწა, როგორც განსაკუთრებული მნიშვნელობის რესურსი, შეიძლება იყოს, მხოლოდ სახელმწიფოს, თვითმმართველი ერთეულის, საქართველოს მოქალაქის ან საქართველოს მოქალაქეთა გაერთიანების საკუთრებაში.ყურადღება!!!სარეალიზაციო ქონებაზე რეგისტრირებულია გარდამავალი საგადასახადო გირავნობა/იპოთეკის უფლება.შემოსავლების სამსახურის გადასახადების ადმინისტრირების საინფორმაციო სისტემის მონაცემებზე დაყრდნობით:27.02.2025 წლის მდგომარეობით, დავალიანება შეადგენს სულ: 602.88 ლარს მათ შორის ძირითადი (სულ) 455 ლარი, მათ შორის აღიარებული 602.88 ლარი მათ შორის ძირითადი (აღიარებული) 455 ლარი.შეტყობინების ნომერი 011-3954;შეტყობინების თარიღი 23.05.2023;თანახმად: შემოსავლების სამსახურის 04/03/2025 წლის N 21-17/14244 წერილისა.გაცნობებთ, რომ საგადასახადო დავალიანება შეიძლება შეიცვალოს, მათ შორის გაიზარდოს დარიცხული საურავის ხარჯზე.საქართველოს საგადასახადო კოდექსის 272-ე მუხლის თანახმად, საურავი შეადგენს გადაუხდელი გადასახადის თანხის 0,05 პროცენტს ყოველი ვადაგადაცილებული დღისათვის. საურავის დარიცხვა წყდება მისი დარიცხვის ვალდებულების წარმოშობის დღიდან 3 წლის გასვლის თარიღიდან. |