საბანკო გარანტიის დღეების რაოდენობა23შეფასების თანხა3800.00
აღწერილობასარეალიზაციო ობიექტი წარმოადგენს სასოფლო-სამეურნეო (მრავალწლიანი ნარგავები) დანიშნულების მქონე მიწის ნაკვეთს. მისამართი: მუნიციპალიტეტი ზუგდიდი, სოფელი ახალაბასთუმანი; ს/კ N 43.15.41.700. მიწის ნაკვეთს აქვს სწორი რელიეფი. განთავსებულია დასახლებული პუნქტის მიმდებარედ. ნაკვეთზე არის მრავალწლიანი ნარგავები - თხილის შვიდი რიგი. ნაკვეთი შემოღობილია მავთულის ბადით.
საჯარო რეესტრიდან ამონაწერის მიხედვით, ქონების მახასიათებელია: ნაკვეთის საკუთრების ტიპი: თანასაკუთრება ნაკვეთის დანიშნულება: სასოფლო-სამეურნეო (მრავალწლიანი ნარგავები)
დაზუსტებული ფართობი: 3800.00 კვ.მ., ხოლო რეალიზაციას ექვემდებარება უძრავი ქონებიდან 1/4 წილი
პირობასაქართველოს კონსტიტუციის მე-19 მუხლის მე-4 პუნქტით სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწა, როგორც განსაკუთრებული მნიშვნელობის რესურსი, შეიძლება იყოს, მხოლოდ სახელმწიფოს, თვითმმართველი ერთეულის, საქართველოს მოქალაქის ან საქართველოს მოქალაქეთა გაერთიანების საკუთრებაში.ყურადღება!!!სარეალიზაციო ქონებაზე რეგისტრირებულია გარდამავალი საგადასახადო გირავნობა/იპოთეკის უფლება.შემოსავლების სამსახურის გადასახადების ადმინისტრირების საინფორმაციო სისტემის მონაცემებზე დაყრდნობით:27.02.2025 წლის მდგომარეობით, დავალიანება შეადგენს სულ: 602.88 ლარს მათ შორის ძირითადი (სულ) 455 ლარი, მათ შორის აღიარებული 602.88 ლარი მათ შორის ძირითადი (აღიარებული) 455 ლარი.შეტყობინების ნომერი 011-3954;შეტყობინების თარიღი 23.05.2023;თანახმად: შემოსავლების სამსახურის 04/03/2025 წლის N 21-17/14244 წერილისა.გაცნობებთ, რომ საგადასახადო დავალიანება შეიძლება შეიცვალოს, მათ შორის გაიზარდოს დარიცხული საურავის ხარჯზე.საქართველოს საგადასახადო კოდექსის 272-ე მუხლის თანახმად, საურავი შეადგენს გადაუხდელი გადასახადის თანხის 0,05 პროცენტს ყოველი ვადაგადაცილებული დღისათვის. საურავის დარიცხვა წყდება მისი დარიცხვის ვალდებულების წარმოშობის დღიდან 3 წლის გასვლის თარიღიდან.