აღწერილობაყურადღება! ინტერნეტ აუქციონში მონაწილეობის მისაღებად საგარანტიო თანხის გადახდა შესაძლებელია ვებ-გვერდიდან პლასტიკური ბარათით ან ელექტრონული საბანკო გარანტიის გამოყენებით (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) ან eauction.ge-ის ანგარიშსწორების სისტემის სერვისის გამოყენებით (სს "ლიბერთი ბანკის" ნებისმიერ ფილიალში). დაწვრილებითი ინფორმაციისათვის იხილეთ ,,ინფორმაცია გადახდებზე’’ ან დაგვიკავშირდით   სააგენტოს ცხელ ხაზზე: 1420
მოკლე აღწერილობაიჯარით გაიცემა სსიპ გორის მუნიციპალიტეტის სოფელ პატარა მეჯვრისხევის საჯარო სკოლის ძირითადი შენობის პირველ სართულზე არსებული 83 კვ.მ ფართი ნებადართული საქმიანობის ნუსხით გათვალისწინებული საქმიანობის გახორციელების მიზნით, ინვენტარის გარეშე.
1. 83 კვ.მ ფართი იჯარით გაიცემა 12 თვის ვადით, ყოველი კვირის ორშაბათი, ოთხშაბათი და პარასკევი დღის 14:00 საათიდან 17:00 საათამდე;
2. საწყისი ფასი ჯამურად შეადგენს 12 თვის საიჯარო გადასახადს.
3. მოიჯარე ვალდებულია გაუფრთხილდეს სკოლის შენობას და ინვენტარს, დაიცვას ჰიგიენური, ხანძარსაწინააღმდეგო და უსაფრთხოების ნორმები და მისმა საქმიანობამ არ უნდა შეაფერხოს სასწავლო პროცესი.
4. საიჯარო  ქირის გადახდა მოხდება ყოველი თვის ბოლოს.
5. სსიპ "სახელმწიფო ქონების ეროვნული სააგენტოს" წერილობითი მოთხოვნიდან არაუმეტეს 2 (ორი) კვირის ვადაში გაუქმებულ იქნება მოიჯარესთან გაფორმებული საიჯარო ხელშეკრულება;
6. გამარჯვებულ პირს შეტანილი ბე ეთვლება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სარგებლობაში გადაცემის საფასურის ოდენობაში საბოლოო ანგარიშსწორებისას;
7. მეიჯარეს უფლება აქვს საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მოთხოვნის საფუძველზე ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება თუ ირღვევა ბავშვთა უსაფრთხოებასთან დაკავშირებული რეგულაციები;
8. თუ სახელმწიფო ქონების სარგებლობის უფლების მიღებით დაინტერესებულმა პირმა არ უზრუნველყო აუქციონის მონაწილედ დარეგისტრირება, მაგრამ ამის მიუხედავად ელექტრონული აუქციონი შედგა, წარდგენილი საგარანტიო თანხა უბრუნდება დაინტერესებულ პირს;
9. ელექტრონული აუქციონის შედეგები უქმდება და გამარჯვებულის მიერ წარმოდგენილი უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტიის ბეს თანხა სრულად ირიცხება სკოლის ბიუჯეტში, თუ ელექტრონულ აუქცონში გამარჯვებულმა ხელშეკრულების ხელმოწერაზე უარი განაცხადა. ხელშეკრულებაზე უარის თქმად ჩათვლება თუ აუქციონში გამარჯვებული აუქციონის დასრულებიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში არ გამოცხადდება სკოლაში ხელშეკრულების დასადებად.
10. სარგებლობაში გადაცემის განმახორციელებელი ორგანოს მიერ აუქციონში მონაწილეობის წესის/პირობების შეცვლისას აუქციონში მონაწილეს მისი წერილობითი მიმართვის საფუძველზე უბრუნდება ბე/უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია თუ შეცვლილი წესით ან/და პირობებით აღარ სურს აუქციონში მონაწილეობა.
11.აუქციონში მონაწილე პირებისათვის საგარანტიო თანხების დაბრუნება/ჩამოჭრის შესახებ ინფორმაციის მისაღებად გთხოვთ მიმართოთ განმკარგველ ორგანიზაციას.
12. საიჯარო ხელშეკრულება ვადაზე ადრე ცალმხრივად შეიძლება შეწყდეს თუ იგი გამოწვეულია სახელმწიფო პოლიტიკით, ეპიდემიოლოგიური ვითარებით, კანონმდებლობის ცვლილებით, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მოთხოვნით, სკოლაში სამშენებლო/სარეაბილიტაციო სამუშაოების დაწყებისა და კანონმდებლობით გათვალისწინებულ სხვა შემთხვევებში.