აღწერილობასაკონტაქტო ინფორმაცია 599970209
მოკლე აღწერილობაიჯარით გაიცემა  ქ. თბილისში, (მის: დიღმის მასივი, II კვარტალი) სსიპ ქალაქ თბილისის N 169  საჯარო სკოლის   კეთილმოწყობილი, შიდა სპორტული მოედანი  274  კვ.მ.  ნებადართული საქმიანობების ნუსხით გათვალისწინებული საქმიანობის განხორციელების მიზნით
1.       ფართი იჯარით გაიცემა ნებადართული საქმიანობების ნუსხით გათვალისწინებული საქმიანობის განხორციელების მიზნით.
2.       საწყისი ფასი შეადგენს 1 (ერთიწლის -   19656  (ცხრამეტიათასექვსასორმოცდათექვსმეტი) ლარის საიჯარო ქირას.
3.       ფართი იჯარით გაიცემა -- 1  წლის ვადით.  კვირაში 20 საათის ხანგრძლივობით: კერძოდ
5.       საიჯარო ქირაში შედის  კომუნალური გადასახადები.
6.       მოიჯარე ვალდებულია დროულად გადაიხადოს საიჯარო ქირადაიცვას სანიტარულ-ჰიგიენური და ხანძარსაწინააღმდეგო უსაფრთხოების ნორმებიმოიჯარეს მიერ ფართით სარგებლობამ ხელი არ უნდა შეუშალოს სასწავლო პროცესის ნორმალურად მიმდინარეობას.
7.       მოიჯარეს მიერ გადახდილი საგარანტიო თანხა (ბეჩაითვლება საიჯარო ქირაში საბოლოო ანგარიშსწორებისას.
8.       მეიჯარეს უფლება აქვს საქართველოს განათლების,  მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მოთხოვნით ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულებათუ ირღვევა ბავშვთა უსაფრთხოებასთან და უფლებებთან დაკავშირებული რეგულაციები.
9.       გარდა ზემოთ აღნიშნულისა, ხელშეკრულება შეიძლება შეწყდეს:
სსიპ სახელმწიფო ქონების ეროვნული სააგენტოს წერილობითი მოთხოვნიდან არაუმეტეს 2 (ორიკვირის ვადაში.
) თუ ეს გამოწვეულია სახელმწიფო პოლიტიკით, კანონმდებლობის ცვლილებით, საქართველოს განათლების, მეცნიერებისა და ახალგაზრდობის სამინისტროს მოთხოვნით, სკოლაში სამშენებლო/სარეაბილიტაციო სამუშაოების დაწყების შემთხვევაში, ასევე კანონმდებლობით გათვალისწინებულ სხვა შემთხვევებში.
10.   ელექტრონული აუქციონის შედეგები უქმდება და გამარჯვებულის მიერ წარდგენილი უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტიის/ბეს თანხა სრულიად ირიცხება შესაბამის ბიუჯეტში, თუ ელექტრონულ აუქციონში გამარჯვებულმა ხელშეკრულების ხელმოწერაზე უარი განაცხადა.
11.   თუ სახელმწიფო ქონების სარგებლობის უფლების მიღებით დაინტერესებულმა პირმა არ უზრუნველყო აუქციონის მონაწილედ დარეგისტრირება, მაგრამ ამის მიუხედავად ელექტრონული აუქციონი შედგა, წარდგენილი საგარანტიო თანხა უბრუნდება დაინტერესებულ პირს.
12.   სარგებლობაში გადაცემის განმახორციელებელი ორგანოს მიერ აუქციონში მონაწილეობის წესის/პირობების შეცვლისას აუქციონში მონაწილეს მისი წერილობითი მიმართვის საფუძველზე უბრუნდება ბე - უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია თუ შეცვლილი წესით ან/და პირობებით აღარ სურს ფართით დროებით სარგებლობა.
13.   აუქციონში დამარცხებულ მონაწილეებს და აუქციონში რეგისტრირებულ პირებს, რომლებმაც მონაწილეობა არ მიიღეს სააუქციონო ვაჭრობაში ბე/უპირობო და გამოუხმობი საბანკო გარანტია დაუბრუნდებათ აუქციონის დასრულებიდან 7 კალენდარული დღის ვადაში.
14.    იჯარის ხელშეკრულება უნდა დარეგისტრირდეს საჯარო რეესტრში. რეგისტრაციის ხარჯები ეკისრება მოიჯარეს.
.