აღწერილობასარეალიზაციოდ წარმოდგენილია სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთის 1/4 წილი, მდებარე: რაიონი გორი, სოფელი სვენეთი. მიწის ნაკვეთის საერთო ფართი შეადგენს 2037.00 კვ.მ-ს (დაუზუსტებელი), რომელზეც გაშენებულია ვაშლის ჯიშის ნარგავები და ნაწილობრივ შემოღობილია მავთულბადით. 2024 წლის 18 სექტემბერს შედგენილი ქონების აღწერისა და დაყადაღების შესახებ აქტის თანახმად: ნაკვეთი სწორი რელიეფისაა. საჯარო რეესტრის მონაცემებით, მთლიანი მიწის ნაკვეთის დაუზუსტებელი ფართობია: 2037.00 კვ.მ., საიდანაც რეალიზაციას ექვემდებარება 1/4 წილი.
პირობაყურადღება!უძრავი ქონების რეგისტრაციასთან დაკავშირებული ხარჯები ეკისრება ქონების შემძენს.საქართველოს კონსტიტუციის მე-19 მუხლის მე-4 პუნქტით სასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწა, როგორც განსაკუთრებული მნიშვნელობის რესურსი, შეიძლება იყოს, მხოლოდ სახელმწიფოს, თვითმმართველი ერთეულის, საქართველოს მოქალაქის ან საქართველოს მოქალაქეთა გაერთიანების საკუთრებაში.